איך להניע את הגולש לפעולה

 לתוכן יש 2 משמעויות: הראשונה היא לגרום למשתמש להגיע לאתר ולספק לו את המידע אותו הוא מחפש. המשמעות השנייה והחשובה ביותר לבעלי עסקים קטנים, היא להניע את המשתמש לפעולה. להפוך אותו מלקוח פוטנציאלי ללקוח מעשי. אם אתם זורקים כך סתם תוכן לאתר מבלי לחשוב, אתם מבזבזים את זמנכם, דניאל טינסקי מ SEOMOZ, מציע כמה טיפים לניהול תוכן.

 

 

 קריאה לפעולה

כדי לגרום למשתמש לפעול, לפעמים צריך לזעזע אותו. להכניס תוכן לא סטנדרטי ואפילו תוכן שיגרום לגולש להרים גבה. למשל אם יש לכם חברת ניקיון, כדאי לשקול לעשות סרטון על סכנת החיידקים באזור האסלה, הכיור והמקומות האחרים. כך תוכלו לגרום  לאנשים להבין שבביתם קיימת סכנה מסוימת אם הם לא ידאגו לשמור על ניקיון. הציעו להם פתרון או תנו להם את האופציה להזמין את השירות שלכם כבר דרך קישור מהסרטון. אל תעברו על חוקי המוסר ואל תנפחו דברים.

תוכן ייחודי

עם יש לכם עסק עם ניסיון עשיר, בשלב מוקדם או מאוחר בטח למדתם שיטוח משלכם ואולי אפילו פיתחתם פנטים ייחודיים לכם. ספרו עליהם למשתמשים. יחד עם זאת תלמדו את הגולשים משהו חדש. משהו שהוא לא יכול למצוא באתרים אחרים. גישה זו לא רק תהפוך אתכם למומחים בתחום אלא תגרום למשתמש לחזור לאתר שוב ושוב. ספרו לו מידע מעניין ושימושי. מידע שהוא יתקשה למצוא באתרים אחרים.

 פנייה לקהל היעד

חשוב לעצב, לכוון ולנהל תוכן בהתאם לקהל היעד במקום לירות לכל הכיוונים במטרה להפיל את כל הציפורים בכדור אחד.  אל תדחפו מוצרים בכח. העלו תוכן רלוונטי, שימושי וספרו למה המשתמש צריך אתכם ואיך המוצר שלכם ישפר את חייו. הפכו את המידע לנגיש ועל תחזרו על הטקטיקות של המתחרים. חשוב להבדיל את העסק שלכם מאחרים ולא לחקות פעולות נפוצות.

ראשוניות

תהיו תמיד עם האצבע על הדופק. עם התפרסם מחקר חדש בנושא שלכם, או כל חדשה אחת ומעניינת, תהיו תמיד הראשונים לפרסם מאמר על הנושא. מאמר דעה על הנושא יכול להיות פתרון יעיל מאוד.  כך תוכלו ליצור תנועה גדולה לאתר. גם עם לא מדובר באייטם חדשותי אשר רלוונטי לכולם, אלא במידע שאמור לעניין את קהל היעד שלכם, היו הראשונים לדווח.

הפגנת מקצועיות

שלבו סרטונים ומאמרים של אנשי מקצועי. בקשו מאנשים בעלי שם בתחום לכתוב לאתר שלכם. ככל שתפגינו יותר ידע ומקצועיות בתחום בו אתם פועלים, כך תוכלו להפגין יותר רלוונטיות, סמכותיות ומקצועיות. כתבו כל הזמן ולא רק באתר שלכם. כך תוכלו גם אתם להפוך למובילי דעה בתחום, הרי הניסיון הופך אתם למומחים עם השנים. כשאנשים ירצו ללמוד וליישם דברים בבית, הם יחפשו עצה ממומחה.