איך להימנע מקישורים לא טבעיים ואופטימיזציית יתר

עדכוני האלגוריתמים שגוגל שחררו בחצי השנה האחרונה הפכו את מנוע החיפוש רגיש יותר לקישורים שנבנו בצורה לא נכונה. חלק מבעלי האתרים קיבלו אזהרות לגבי בניית קישורים באופן לא טבעי, אחרים ירדו בדירוג ללא אזהרה. גוגל רק ימשיכו ויחזקו את מדיניות האפס סובלנות כלפי אופטימיזציית יתר באמצעות קישורים. בעוד שאנשים עושים קידום שחור באופן מכוון, חלק מהאנשים שלא בקיאים במה אסור ומה מותר לפי גוגל, עושים אופטימיזציית יתר באופן לא מודע. לכן באתר Search Engine Land  הסבירו לאחרונה מה גוגל מחשיבים כדרך לא נכונה לבניית קישורים.

 

כמות גדולה של קישורים בפרק זמן קצר

אם אתם יושבים כל יום ובונים עשרות קישורים לאתר, אתם רק מזיקים לו. הדרך הכשרה לפי גוגל היא היווצרות קישורים באופן טבעי באמצעות תוכן איכותי מבלי שבעל האתר יבקש. אבל הם לא מענישים בעלי אתרים כשהם מחליפים קישורים, כל עוד זה לא נעשה בכמויות אדירות בבאת אחת או כאשר בעל האתר או המקדם קונה אותם. לכן בנו לינקים מידי פעם בכמויות קטנות. היום יותר מאי פעם לגוגל קל יותר לתפוס ולהעניש אתרים עם יותר מידי קישורים.

קישורים רוחביים

מקדמי אתרים לא נוטים להחליף קישורים עם אתרים בעלי פוטרים עמוסים בקישורים. יותר מידי קישורים רוחביים וחיצוניים בפוטר יוצרים מזבלה. הם פשוט מזיקים לאתר ואין להם שום משמעות. הם נעשים גם כדי לדחוס עוד מילות מפתח. יש אתרים שבהם יש הדרים עמוסים בקישורים וגם זה נחשב לדבר לא יעיל. בפוטר צריך לרכז מספר קישורים מרכזיים או פשוט להכניס מפת אתר.

טקסט עוגן

כאשר אתם מקשרים לאתר מבלוגים חיצוניים או מאתרים אחרים, תוודאו שהכתבות לא מפוצצות בטקסט עוגן. כלומר  שאין יותר מידי קישורים המפנים לכתבות שונות. כמו כן על תשתמשו ביותר מידי טקסט עוגן כדי להפנות לאתרים חיצוניים או לתת לעצמיכם קישורים רוחביים. לא רק שזה נראה מכוער ומעצבן בעיניי הגולש זה פשוט חסר תועלת. זאת הסיבה בגללה גוגל שוקלים לבטל בכלל את משמעותו של טקסט העוגן.