איך להימנע מקידום אתרים שלילי

בדיוק כמו שאפשר לקדם אתר בכל הדרכים הכשרות ולהביא אותו למקום הראשון, אפשר לגם לבצע קידום שלילי ולדרדר את האתר בדירוג. כמובן שאף אחד לא ינסה להפיל את האתר שלו. אבל בשווקים תחרותיים, במקביל להשקעת מאמץ בקידום עצמי, יכול להיות שבעל אתר מסוים יבחר לבצע קידום שלילי למתחרה. קידום שלישי הוא קידום שחור. לכן גוגל מענישים אתרים המקודמים בדרכים שחורות. במקרה הטוב, קידום שלילי מעיף את האתר כמה דפים אחורה. במקרה הרע האתר מוסר בכלל ממנועי החיפוש. באתר SEOMOZ  הסבירו מהו קידום שלילי ומה הנזק שהוא עלול לעשות.

 

פריצות לאתר

האקרים יודעים מה הן נקודות החולשה בכל אתר. דרכן הם יכולים לפרוץ אליו ולעשות בתוכו על מה שבה להם. האקר יכול לשתול כמויות אדירות של ספאם באתר. חלק מהספאם תוכלו לראות, חלק מהספאם עלול להיות מוחבא. ההאקר יכול לחסום את האתר למנוע החיפוש על ידי שינוי בקוד האתר. אם יש לכם אתר בוורדפרס, הוא לא יצטרך בכלל להתעסק בקוד האתר. כל מה שיהיה עליו לעשות הוא לסמן את האפשרות שהופכת את האתר ללא גלוי למנועי החיפוש. עוד חבלה קלאסית באתר היא שתילת וירוס.

דיווח על ספאם

חלק ממקדמי האתרים עובדים לפעמים בשיטות אפורות. הם יודעים שקניית קישורים הם דבר אסור, ובכל זה הם מבצעים קניה פה שם או משתמשים בכמה שיטות לא מקובלות. במקרה ויש לכם ספאם באתר וכמה קישורים קנויים, גם אם לא מדובר בכמויות גדולות, מישהו יכול להלשין עליכם ולדווח על כך לגוגל. לכן הימנעו תמיד בקניית קישורים.

הפניית לינקים גרועים לאתר

ידוע כי קישורים מאתרים גרועים והפניות בכמויות גדולות לאתר עלולות להזיק לו. לכך יכול להיות שהמתחרה שלכם יבנה לכם קישורים רבים מפורומים והפניות מאתרים גרועים, על מנת שגוגל יענישו את האתר. לכן תבדקו לפחות פעם בשבוע את הקישורים הנכנסים לאתר.

איך להימנע מקידום שלילי

כל מה שצריך לעשות הוא לבדוק את האתר לעיתים קרובות על ידי על הכלים שיש ברשותכם. קל מאוד לגלות את עבודת הספאם והחבלה ע”י בדיקות פשוטות. צריך להתמיד בבדיקות. לדוגמא אפשר לבדוק את הקישורים הנכנסים  על ידי הקלדת הפקודה בבאה בגוגל Link: ואחר כך כתובת האתר. כך תוכלו לראות את רוב הלינקים הנכנסים לאתר וזכות את הקישורים המזיקים.