איך להגדיל את המכירות בעזרת תוכן באתר

בעלי אתרים משקיעים לא מעט בבניית ועיצוב אתר. הם עושים הכל על מנת שללקוח יהיה קל, נוח ופשוט לרכוש מוצר כלשהו בכמה שפחות מאמץ. לחנויות וירטואליות יש יתרון גדול על חנויות רגילות: לא צריך לצאת מהבית על מנת לקנות משהו. אך אין זה אומר שבאופן אוטומטי הקונים יגיעו לבד וכל קונה אשר יכנס לאתר יקנה משהו. את הסוס אפשר להביא לבאר, אבל צריך לגרום לו לשתות. אחד הגורמים החשובים ביותר להגדלת המכירות הוא התוכן. לכן צריך לדעת איך למשוך לקוחות בעזרתו.

קול ייחודי

כדי לגרום לגולש לבחור דווקא בכם, צריך להראות לו עד כמה אתם שונים מהמתחרה, אחרת ממש לא יהיה לו אכפת ממי לקנות. סגנון כתיבה ייחודי, סלוגנים מיוחדים וכל סוג תוכן אחר אשר יכול להבליט את סגנונכם יכול לעשות את ההבדל. מאחורי הקול צריכה לעמוד אישיות. לכן השתדלו שלא לכתבו כמו רובוט אלא כמו בן אדם הפונה לבני אדם ולא למנועי חיפוש. אם הגולש יראה שהשקעתם בתוכן האתר – הסיכוי שהוא יהפוך ללקוח יגדל.

הפעלת הלקוח

חשוב מאוד לגרום ללקוח לא להישאר פסיבי. השתמשו במילים וביטויים אשר יכולים להפעיל אותו. להניע את הלקוח לבצע פעולה כלשהי. הגולש צריך לדלג בין דפי האתר. עוררו את סקרנותו. שלבו קישורים יעילים על מילות מפתח והעשירו את הידע שלו על התחום. כך תוכלו לבנות סמכות ולצבור שם בתחום.

בדיקת תקלות וטעויות

בדקו את האתר שלכם באופן יסודי לפחות פעם בשבוע. אם יש לכם טקסטים מכותבים חיצוניים או מאמרים אורחים בבלוג, על תעלו אותם מבלו לקרוא אותם. בדקו הכל עד לפרט הקטן ביותר. טפלו בכל תקלה אפשרית אחרת כמו לינק שבור, תמונה שלא עולה ודף לא זמין. תקלות רבות יכולות להבריח גולשים מהאתר לכן חשוב לוודא שתוכן האתר נקי מטעיות ותקלות מכל בחינה.

היו ברורים

חלק מהגולשים אוהבים לסרוק את התוכן במהירות לפני שהם קוראים אותו. לכן התוכן אמור לספק להם מידע ולאפשר להם להבין על מה מדבר המאמר. איך עושים זאת? בעזרת כותרות ענייניות. על תשתמשו בכותרות מסתוריות. אם יש לכם מאמר על פתיחת סתימות, אל תשמשו במאמר כמו “האינסטלטור והפומפה” אלא ב”איך לפתוח סתימה”. כל מאמר צריך להיות מורכב מכותרות ביניים המאפשרות להבין לגולש על מה מדבר הפסקה מבלי לקרוא אותה.

התרכזו בלקוחות

בעל אתר המשלב אך ורק תוכן שיווקי על האתר שלו ומהלל את עצמו בלי הפסקה על כמה הוא טוב יותר מהמתחרים –  פשוט יורה לעצמו ברגל. התרכזו בלקוח לא בעצמכם. כתבו תוכן שימושו לו, עזרו לו לפתור בעיות קטנות על מנת שהוא יוכל להזעיק אתכם בעתיד לפתירת בעיות גדולות שהוא אינו מסוגל להתמודד איתן. הסבירו לו מה הוא קונה במקום לבלבל לו את המוח בהסברים על עד כמה אתרם טובים. התוכן צריך להיות שימושי, יעיל ומאפקטיבי. הגולש לא מחפש אתכם  – הוא מחפש מוצר איכותי ומידע. ולאחר שהוא ימצא את שניהם הוא יחפש אתכם בפעם הבאה.

 

מקור  המאמר: https://searchengineland.com/10-ways-to-create-engaging-content-for-action-129397