איך לגרום לעסק קטן לקבל חשיפה גדולה בגוגל

כל עסק שמכבד את עצמו ורוצה להגיע לרווחים גדולים, חייב להקים אתר אינטרנט מושקע. אם פעם אנשים נהגו לחפש נותני שירות או עסקים באמצעות דפי זהב, היום תהליך החיפוש נעשה בעיקר דרך גוגל. ניתן לשווק את העסק בפרסומות בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובכל דרך אחרת, אולם חלק גדול, ולפעמים גם רוב האנשים, יגיעו לעסק אחרי שיקלידו את מילות המפתח בגוגל. עסק שמוותר היום על אתר מושקע ויעיל, מוותר על חלק גדול מאוד מלקחותיו. לכן כדאי להתאים את האתר למנוע החיפוש. איך עושים זאת? למאט כץ מגוגל יש כמה טיפים לבעלי עסקים קטנים.

 

מילות מפתח

 

כדי שאנשים יוכלו להגיע לאתרכם, עליכם לחשוב מנקודת מבטם. חישבו מה הם היו מקלידים כדי להגיע לאתר העסק שלכם. אם יש לכם אתר של כוננים ניידים בסגנון דיסק און קי, חלק מהאנשים יקלידו כונן פלאש, אחרים יקלידו USB Drive, או פשוט דיסק און קי. אתם צריכים לדאוג שכל המילים הללו יופיעו באתרכם על מנת שמנוע החיפוש ידע במה האתר עוסק.

שירות יעיל

אתר שנראה כמו ברושור, יש בו -3-5 דפים עם מעט תוכן ומידע בסיסי בלבד על החברה לא יגיע למקום גבוה בגוגל. אתר שיגיע למקום הראשון, יהיה אתר שיספק שירות ללקוח. אתר עם תוכן יעיל שלא רק יסביר למשתמש על עצמו אלא גם ידריך אותו. למשל האתר יסביר איך אפשר לתרגם את השם הפרטי של המשתמש לשפות אחרות. אתר שיספק ללקוח שלו מידע יעיל וייתן לו קצת משירותיו עוד לפני שהוא הפך מהלקוח שלו, ידורג גבוהה. אנשים נוטים לחזור לאתרים כאלה יותר ולשהות בהם זמן רב יותר מסתם אתרים אינפורמטיביים.

 ידע בקידום אתרים

לרוב בעלי העסקים, תחום קידום האתרים הוא חדש. רבים לא מבינים מה פרוש המושגים תגית מאטה, תגית טייטל ושאר מושגי ה SEO.  הנושא יכול להיות מבלבל, אבל אין מה לחשוש. ככל שתקדישו יותר זמן לנושא, תלמדו ותתנסו, כך תבינו יותר את התחום. למשל, אחרי שאנשים קונים אדוורדס. במודעות הראשונות שהם רוכשים הם עושים טעויות. אולם ככל שהם מתנסים יותר, כך הולכות ומשתפרות המודעות. אפשר ללמוד SEO  בפורומים שונים באינטרנט ואפשר להשתמש בכלי מנהל האתרים של גוגל. לגוגל יש גם את ה Local business Center, שם אפשר לתת לגוגל את כתובת העסק וכך להופיע במפות גוגל. השירות ניתן בחינם.

מפות גוגל

לפעמים מוצגות במנוע החיפוש מפות. תצוגת המפות תלויה במילות המפתח אותן מקליד המשתמש. אם הוא יקליד שם של עסק מסוים, אז סביר להניח שהוא מחפש איך להגיע לשם, אם הוא יקליד מילות מפתח כלליות בתחום, סימן שהוא מחפש אתרים בנושא מסוים. לגוגל יש אלגוריתמים לפיהם הם מנסים לזהות אם המשתמש מחפש עסק מסוים או חוקר את הנושא באופן כללי. אין דרך לשנות את האלגוריתמים האלה, אבל כדאי לדאוג שבאתר יופיעו שם העסק וכתובתו.

מפת אתר

ניתן להכניס את מפת האתר שלכם לכלי מנהל האתרים של גוגל. המפה עוזרת לגוגל להבין מן הן כתובות ה URL  החשובות לבעל העסק ובאיזו עדיפות. כאשר האתר שלכם חדש ואין לו לינקים רבים, גוגל עלול שלא לחקור אותו לעומק בהתחלה. כשיש לכם מפת אתר אתם מעדכנים את גוגל במספר הדפים שיש לכם. גוגל לא מבטיחים שאם תתנו את המפה  אז הם יאנדקס במקום את כל הדפים באתר.

סירטונים

אם הסרטון שלכם הוא עד עשר דקות, לא תהיה כל בעיה להעלות אותו ליוטיוב. אם זה כבר סרט באורך של מעל לשעה, כדאי לעלות אותו ל Google Videos.  מומלץ להיכנס קובץ מלל של הווידאו. כי גוגל עדין לא יכול לאנדקס מילים מתוך סרטים וקבצי אודיו. דרך נוספת לקדם את הסרטון היא לכתוב מידע רלוונטי ולהשתמש בתגיות.