איך לבצע אופטימיזציה לתוכן האתר

משנה לשנה נאלצים מקדמי האתרים לשנות הרגלי עבודה. בעקבות עדכוני אלגוריתמים, לפעמים תהליך העבודה משתנה מקצה לקצה. סביר להניח שבעוד 5 שנים עבודת הקידום תהיה שונה לגמרי. יכול להיות מאוד שמה שהיה נהוג לעשות היום, יגרום לנזק חמור מחר. בכדי לא להיפגע משינויים, ועל מנת לשפר את דירוג האתר ע”י התוכן, כדאי לעשות מחקר באמצעות גוגל אנליטיקס (במקביל לעבודת הקידום) ולבדוק מה מזיק לאתר ומה משפר אותו.

אורך

אין צורך להסביר עד כמה התוכן חשוב. גם אם התוכן שלכם איכותי, אם הוא לא מוגש לגולש בצורה טובה, הוא עלול להזיק לאתר. גם תוכן איכותי יכול להוביל לאחוזי נטישה. לכן חשוב לבדוק איזה סוג תוכן תורם לאתר ואיזה תוכן פוגע. למשל אם יש לכם מאמרים קצרים באתר, עד 150, יכול להיות שהמשתמשים לא מוצאים אותם שימושיים ולכן הם לא נכנסים לאתר. מצד שני, אם יש לכם מאמרים ארוכים עד 2000, מילה, יכול להיות שהם מבהילים את המשתמשים. לכן צריך למצוא את האורך האידיאלי. אנשים מתעייפים מהקריאה מהר יותר. ברוב המקרים עדיף להעלות מאמרים עד 500 מילה.

סוג התוכן

אם האתר שלכם מספק תוכן איכותי אבל המאמרים בו סטנדרטיים ולא מחדשים שום דבר, אתם תדעו זאת לפי זמן שהיה נמוך באתר ואחוז נטישה גבוה בדפים ספציפיים. במקרים רבים המשתמשים לא רק מחפשים חברה, אלא מידע. גם אם המשתמש לא יהפוך ללקוח הוא עדין מחפש מידע חיוני. המידע יכול להפוך אותו בעתיד ללקוח. ככל שיהיה לכם יותר מידע ייחודי באתר, כך תוכלו למשוך יותר גולשים. הם יבינו שאתם מומחים בנושא .

תדירות ותיזמון פרסום התוכן ברשתות חברתיות

כאשר משתפי תוכן צריך להיות זהירים. למשל עם תשתפו מאמרים מהאתר כל חמש דקות, יכול להיות שהמשתמשים יראו בכם כספאמרים. לכן צריך לבדוק מה היא תדירות השיתוף האידיאלית. כמו כן, צריך לדעת לתזמן את השיתוף. בדקו מתי יש יותר כניסות לאתר דרך הפייסבוק. יכול להיות שאנשים נוטים להגיב בשעות הערב, לכן לא כדאי לפרסם בבוקר או בצהריים. הגבול בין ספאם ברשתות חברתיות לקידום האתר הוא דק מאוד ולכן צריך להיזהר.