איך לבנות תכנית עסקית נכונה

כדי לגרום לעסק לצמוח ולהכניס יותר רווחים, כדאי מאוד לדאוג שתהיה לכם תכנית עסקית. כמוכם ישנם עוד בעלי עסקים רבים המציעים בדיוק את אותו השירות. איך תוכלו לגרום ליותר אנשים להכיר אתכם? איך תגרמו ללקוחות לבחור דווקא בכם? ובכן, הכל מתחיל בתוכנית עסקית. תנתבו את הפרסום למקומות הנכונים, תבנו תקציב ותמשיכו ללמוד עוד ועוד על תחום השיווק והפרסום כדי שתוכלו להשתמש באסטרטגיות שיווק נכונות.  אסטרטגיות  שיעזרו לכם להצליח יותר מהמתחרים.

 

 

 ללמוד טעיות גורליות

עיתונים, חברות רכבת  ומפעלי יצור הפסדו סכומי כסף גדולים בגלל שלא הייתה להם תכנית עסקית לטווח רחוק. הם לא היו מוכנים לשינוי הגדול.  אתרי אינטרנט גברו על העיתונים המודפסים. כמו כן עם המצאת האייפד, מספר חנויות ספרים פשטו את הרגל מכיוון שאנשים העדיפו להוריד ספרים מהאינטרנט מאשר לקנות אותם בחנויות. חברות הרכבת הפסידו כסף כי יותר ויותר אנשים העדיפו להשתמש במכוניות ומפעלי יצור הפסידו כסף רב כאשר הוקמו מפעלים אחרים במדינות לא מפותחות בהם כח העבודה הוא הרבה יותר זול.

ללמוד מטעויות של אחרים

מה שקרה לחברות הללו יכול לקרות גם לכם. אנשים רבים פרסמו מודעות יקרות בעיתונים ונוכחו לדעת שזה לא השתלם להם כלל. למה? כי מעט מאוד אנשים התקשרו. משלוח פלאיירים ופרסום בדפי זהב לא יביא לכם תועלת רבה. למעשה זה יגרום לכם לבזבוז מיותר של כספים והמתחרים יעקפו אתכם. השינויים במדיה מאלצים חברות לשנות את התוכניות העסקיות. 65% מצרכנים נכנסים לאינטרנט כדי לבדוק את המוצר לפני שהם רוכשים אותו. באינטרנט יש מעל 180 מיליון אתרים וכל יום נוספים אלפי אתרים חדשים.  מיליארדי סרטונים נצפים מידי חודש. למעשהYoutube  הפך למנוע החיפוש הרביעי בחשיבותו.

מדיה סלולארית

גם הטלפונים הניידים חוללו סערה בשוק. כיום בעולם יש פי 4 משתמשים בטלפונים ניידים מאשר משתמשים באתרי אינטרנט. 35% מהטלפונים הם טלפונים מתקדים כמו הסמארטפונים והאייפונים. אנשים נוהגים להשתמש באפליקציות אותן הם מורידים מחניות האפליקציות. חלק מהאפליקציות הן חינמיות ואחרות בתשלום. אפליקציה היא דרך מצוינת לקדם חברה. כמעט לכל חברה עולמית יש כיום אפליקציה. אם אתם לא משתמשים באפשריות שיש למדיה החדשה להציע, הלקוחות שלכם ימצאו רק את מתחריכם.

קידום אתרים ושיווק רישתי

דאגו לעלות סרטונים ל Youtube עם מידע על החברה והפיצו אותם ברחבי האינטרנט. ככל שהסרטונים יהיו מיוחדים יותר כך הם ימשכו יותר תשומת לב. בנוסף הפיצו מאמרים על החברה ובנושאי החברה ברחבי האינטרנט. אבל עשו זאת אך ורק במקומות הנכונים כמו בלוגים ואתרים גדולים. על תפיצו מאמרים בחוות תוכן – זה יפגע בכם מבחינת הקידום.  השקיעו במודעות אינטרנט כמו גוגל אדוורדס וכוונו אותם ללקוחות פוטנציאלים. מקדו את החיפוש לאזור העסק בנוסף לפרסום כלל ארצי. שתפו פעולה עם עסקים נוספים  – כך תוכלו לעזור האחד לשני להגדיל את המכירות. בנו דפים עסקיים ברשתות חברתיות, השתמשו בבלוגים ופרסמו את עצמכם גם במדיה הסלולארית.  חשוב מאוד לקדם את האתר (SEO)   בגוגל. אם תצליחו להביא את האתר שלכם לדף הראשון, תמיד יחכה לכם אימייל מלקוח בתיבת הדואר והטלפונים לא יפסיקו לצלצל.