איך לבנות קישורים בעידן שלאחר פנדה ופינגווין

לא מעט תוכן נכתב על אודות האלגוריתמים פנדה ופינגווין ועדיין לא כל מי שנפגע מהם הספיק להתאושש. הבעיה תלויה ב 2 גורמים: מאמרים וקישורים. ארין אברהארט פרסמה לפני מספר ימים מאמר  ב  SEOMOZעל איך לבנות קישורים בצורה נכונה.

להמשיך הלאה

עוד לפני האלגוריתמים, גוגל לא ראו בעין יפה קישורים קנויים. אבל רק אחרי  ששוחרר הפינגווין, לגוגל באמת נוצר כח להעניש אתרים  הבנויים בצורה זו. עברו על כל רשימת הלינקים הנכנסים לאתר וחסלו את אלה שאתם יכולים להוריד בקלות. אין טעם להשקיע שעות על גבי שעות בחיסול כל הקישורים הלא טובים. המשיכו בבניית קישורים בצורה נכונה.

קישורים במקומות הנכונים

עדיף לבקש קישור מתוך מאמר או קטע וידאו מאתר אחר. אל תבקשו לקבל קישור מתוך פוטר עמוס בקישורים ואל תבקשו להופיע ברשימה אין סופית של קישורים באיזה תיבה באתר. קישורים מסוג זה נראים בברור כהפניות חסרות משמעות שנועדו אך ורק למטרת קידום אתרים. גם באתר שלכם –  אל תעמיסו על הפוטר. שלבו רשימה קישורים תמציתית ושימושית לגולש.

גוונו במילות העוגן

אל תקשרו רק באמצעות מילות המפתח בטקסט העוגן. השתמשו גם בלינקים על שם האתר שלכם, לינקים המתארים את האתר שלכם וטקסט עוגן ללא מילות מפתח. לקישורים עדין יש כח, אבל ככל הנראה המשמעות טקסט העוגן תלך ותרד בשנים הקרובות. אומנם עדין חשוב לקשר על מילות מפתח, אולם כאמור –  לא כדאי לוותר על גיוון.

 

להיות סבלניים לגבי תוצאות

נהוג לומר ללקוחות שקידום אתרים הוא השקעה לטווח ארוך. גם בניית ותיקון קישורים היא השקעה שאת פירותיה לא קוצרים מיד. לפעמים צריך לעבוד חודשים רבים על בניית קישורים בצורה נכונה עד שרואים את התוצאות. קידום האתר כמובן לא תלוי אך ורק בהם. חשוב להבין שבניגוד לעבר, קישורים הם לא הגורם היחיד ואפילו לא המוביל לקידום האתר.