איך לבנות אסטרטגיה יעילה לבניית לינקים

בעקבות עדכוני אלגוריתמים שבוצעו בשנת 2012, התוכן האיכותי הפך לדבר החשוב ביותר. רבות דובר על כך שהתוכן איכותי הוא המלך החדש של ה SEO, אבל כשמדברים על איכות, מתכוונים לאיכות בכל המובנים ובין היתר מתכוונים  גם ללינקים איכותיים. בניגוד לעבר, כוחם של הלינקים ירד. כבר לא צריך אלפי לינקים כדי לקדם האתר. למעשה יותר מידי לינקים בפרק זמן קצר, ובעיקר לינקים גרועים רק יזיקו לו. לכן חשוב לבנות לינקים איכותיים בלבד ובכמות סבירה. בראיין ג’ונסון מחברת הקידום, איזי סטריט, נותן כמה טיפים יעילים במיוחד.

 

להרוויח את האמון של גוגל

כדי לגרום לגוגל לבטוח באתר שלכם ולתת לו נראות טובה, צריך להרוויח את אמונו. כל אחד יכול לקנות לינקים או להשיג אותם מאין ספור אתרים. דפוס קידום זה הוא שגוי מיסודו. מה שצריך לעשות הוא להחליף לינקים עם אתרים איכותיים בעלי PR גבוה. אתרים ותיקים שיש להם מוניטין רב. ככל שהאתר נהיה ותיק יותר, כך הוא נחשב לאמין יותר. האמון שנותנים בו גוגל, עובר לאתרים להם הוא נותן לינקים. יחד איתם עולה עם הזמן  גם ה PR  . לכן, גם אם אתם מוצאים אתרים המדורגים גבוה, אך הם מקדמים את עצמם בשיטות שחורות-  על תשתפו איתם פעולה כי בסופו של דבר גוגל יענישו אותם. החליפו לינקים עם אתרים בעלי וותק של שלוש שנים לפחות.

תוכן איכותי למען לינקים איכותיים

בלוגים הוא מקור טוב להשיג ממנו לינקים ובעיקר בלוגים של וורדפרס. אבל כדי להחליף לינקים צריך שיהיה לכם תוכן איכותי באתר. אין כל טעם לתת לינקים לתוכן רע. כמו כן, אם תבקשו ממישהו שייתן לכם לינק מהאתר שלו, הוא לא יסכים לתת לינק לתוכן גרוע, כמו שאף אחד לא יסכים לעזור למישהו שעושה מעשה רע. לכן כדאי מאוד להשקיע בתוכן איכותי ורלוונטי. תוכן איכותי ימשוך אליו לינקים גם מבלי שתבקשו מאף אחד. לפי גוגל,  זאת היא הדרך האמינה ביותר להשיג לינקים. הדרך הטבעית.

לתת כדי לקבל

דרך טובה להשיג לינקים היא קודם כל לתת אותם לאחרים ללא תנאי. אם יש לכם בלוג של וורדפס הכניסו בו תיבה של לינקים. בחרו 10-15 אתרים איכותיים מהתחום שלכם. כשיגיע הזמן תפנו אליהם ובקשו מהם לינק בחזרה. על תפנו לינקים לאתרים לא איכותיים. תנו לינקים לאתרים שגם להם יש תיבה של לינקים. זה אומר שהם מוכנים להחליף לינקים. אל תפנו לאתרים שיש להם כמויות גדולות מידי של לינקים בפוטר או בתיבת הלינקים –  זה לא יועיל לכם. אין טעם לבזבז את הזמן ולפנות לאתרים שאין מהם לינקים יוצאים. רוב הסיכויים שהם לא יהיו מעוניינים להחליף אתכם.

`
בדיקת תדירות עדכונים

חשוב לוודא שאתר אתו אתם מעוניינים להחליף לינקים מתעדכן לעיתים קרובות. אם התוכן בו ישן סימן שהוא לא פעיל או שהתנועה אליו קטנה. לפני שאתם מבקשים לינק כנסו לאתר בכל כמה ימים ובדקו את תדירות העדכונים. עוד דרך לבדוק אם האתר פעיל היא להשאיר תגובה על הפוסט האחרון. אל תכתבו סתם תגובות. תכתבו תוכן איכותו ורלוונטי.  תשאלו שאלות ותעוררו דיונים. זה יגרום לאנשים להתעניין בכם. אם תפתחו מערכת יחסים טובה עם בעלי האתרים דרך התגובות, יהיה להם קל יותר להסכים לתת לכם לינקים.