איך יראה גוגל בשנת 2020

שאלה כמו “איך יראה גוגל בעוד עשור” בדרך כלל מביאה לתשובות שמתבססות על מה שאנחנו כרגע מכירים. ההיסטוריה כבר לימדה אותנו שבין התחזיות שלנו לבין הפיתוחים שבפועל קורים ישנו פער אדיר. בנוסף לפיתוחים טכנולוגיים גם ישנו העניין של ניהול נכון, צפי שוק וחדשנות של כל חברה.

גוגל בינתיים הפכה לחברה המובילה בתחום השימוש באינטרנט ואין כמעט אף אחד בעולם שלא השתמש בשירותיה לפחות פעם אחת אם לא באופן קבוע.

חיפוש מתקדם

הבסיס של גוגל הוא בהיותה מנוע החיפוש הגדול ביותר בעולם וכנראה גם הטוב ביותר בעולם. כל השירותים האחרים שגוגול מציעה, כל הפיצ’רים שהיא מוסיפה, עדיין נשענים במידה רבה על העובדה שהגולשים מעדיפים את גוגל בתור מנוע חיפוש.

איך יתקיימו החיפושים בשנת 2020? אנחנו יכולים להניח שהחיפוש באמצעות זיהוי קולי יתפוס יותר ויותר במיוחד על ידי משתמשי הטלפונים החכמים שמעדיפים לדבר מאשר להקליד. בנוסף, כל מערכות הזיהוי הקולי ושילובו בשימוש במחשב אמנם עדיין לא נתנו לנו משהו שאנחנו רוצים להשתמש בו, אבל אנחנו מאמינים שכל ההשקעה בסוף תישא פרי וכולנו נדבר את “מילות החיפוש” לגוגל ולא נקליד אותן יותר.

אינטגרציה לטלוויזיה

כבר עכשיו גוגל מתחברת לטלוויזיה ומשקיעה מאמצים רבים בהשקת מוצרים שמחברים את מנוע החיפוש שלה לוידיאו ותוכן טלוויזיוני אחר. בשנת 2020 יש סיכוי גבוה שהמחשב האישי והטלוויזיה יהפכו לאחד. יהיה תוכן אינטרנטי רגיל טקסטואלי, ויהיה התוכן של הוידיאו כפי שקורה עכשיו ביו טיוב.

קשה לראות כרגע מה יהיה בגורלם של ערוצי הטלוויזיה הרגילים. רובם כבר עכשיו משדרים באינטרנט תוכן מיוחד ואנחנו מאמינים שהמגמה הזו תמשך. ישנן יותר ויותר חברות שמתמחות בהפקת תוכן טלוויזיוני מיועד לאינטרנט וכנראה שכולנו נוכל לצפות בתוכניות בדרך חדשה. המספידים הגדולים בנושא זה יהיו חברות הכבלים שהשירותים שלהם יהפכו לבלתי נחוצים.
מנוע החיפוש כנראה יותאם לחפש תמונות ספציפיות או קטעי וידיאו על פי מילות חיפוש או קטעים דומים.

רשת חברתית

נכון לרגע זה גוגל פלוס לא מתרוממת. הניסיון להתחרות בפייסבוק לא ממש מצליח, אבל זה לא אומר שלאורך זמן גוגל לא תצליח עם הרשת החברתית שלה. מבחינת מנוע החיפוש עצמו. הרשת החברתית עצמה הייתה מהפכה שלא נצפתה על ידי אף אחד לפני יותר מעשור. כרגע היא כאן והיא נשארת. השאלה אם גוגל יצליחו להשתלב בה אינה רלוונטית מאחר ומנוע החיפוש נותן עדיפות לאתרים או מאמרים שמוזכרים הרבה ברשתות החברתיות.

 

המשתנה הבלתי ידוע

אנחנו מאמינים שגוגל גם עוד עשור תהיה חברה חזקה ושעדיין בסופו של יום, גם עם חנויות המוזיקה, גם עם רשת חברתית וגם עם יו טיוב – כוחה של גוגל יישמר בהצגת תוצאות חיפוש רלוונטיות. מנוע החיפוש יעבור עוד הרבה מאוד עדכונים שיאפשרו לו לסרוק בתוך התוכן של מוזיקה, בתוך התוכן של קבצי וידיאו ואפילו תמונות.
האם תקום מתחרה לגוגל? אנחנו מאוד מקווים. תחרות היא דבר טוב לגולשים ולמשתמשים ואין באפשרותנו לצפות אילו שינויים טכנולוגיים יקרו בשנים הקרובות.