איך חברות ה SEO מתמחרות את עבודת הקידום

עבודתו של גרפיקאי נגמרת מיד לאחר שהוא מסיים לעצב את האתר. הוא מקבל את המחמאות ויכול לעבור הלאה לפרויקט הבא. עיצוב אתר יכול לקחת כמה שבועות או כמה חודשים, אך בסופו של דבר העבודה מגיעה לסיומה. למקדמי אתרים אין פריבילגיה כזאת. תמיד יש עוד משהו לשפר. תמיד יש עוד מילת מפתח שצריך לעבוד עליה. תמיד יש עוד אלגוריתם חדש שצריך להתאים אליו את האתר.

אתר תמיד צריך קידום

לקוחות של חברות לקידום אתרים לא תמיד מבינים שעבודת ה SEO   היא עבודה שלא מסתיימת לעולם.  כאשר מגיעים עם אתר לדף הראשון בגוגל, צריך להמשיך לעבוד עליו, במיוחד בשווקים תחרותיים, אחרת המתחרים יעקפו אותו וידחקו אותו אחורה. עבודת ה SEO   דורשת שעות רבות והוצאת כספית מצד המקדם. דומיינים, אחסון ומאמרים עולים כסף ולכן עלות קידום אינה יכולה להסתכם בכמה מאוד שקלים.

הרכבת מחיר הקידום לפי שעות העבודה

חברות הSEO  קובעות את עלות קידום האתר לפני מספר שעות העבודה המשוערות וההוצאות הנדרשות. העבודה כוללת אופטימיזציה לאתר, חקר מילות מפתח, החלפת לינקים, מיתוג, בניית דפים ברשתות חברתיות, כתיבת מאמרים תחזוקה שותפת של האתר ועוד. בעלי האתרים לא תמיד מצליחים להבין שלשם ביצוע דברים אלו נדרשות שעות עבודה רבות, במיוחד כשהם רואים חברות פחות יקרות.

 קידום היא עבודה למקצוענים

אם יש לכם גינה אתם יכולים לקחת איזה ילד שיכסח את הדשא ויגזום את השיחים תוך כמה שעות, אבל הוא לעולם לא יצליח לעשות  את העבודה באותה איכות כמו גנן מקצועי. אותו הדבר קורה בעולם קידום האתרים. מקדם אתרים מתחיל ייקח פחות כסף, אבל הוא לא יגיע לאותם התוצאות של חברת  SEO  מנוסה. מקדם מנוסה ומקצועי לא יעבוד תמורת שכר של מקדם מתחיל כמו שגנן מקצועי לא יעבוד תמורת שכר של סתם ילד.

תמחור

כשמדובר בגיבוש אסטרטגיות SEO יש לקחת בחשבון שני דברים. כמה שעות נדרשות לשם ביצוע העבודה וכמה אתם מוכנים לשלם. חברות קידום רבות לוקחות כסף מראש בתשלום חודשי. את התוצאות מתחילים לראות אחרי כמה חודשים או אפילו אחרי חצי שנה. הכל תלוי בנושא ועד כמה תחרותית אותה הזירה. באתר Search Engine Guide שיערו כמה זמן לוקחים תהליכי הקידום: ניתוח בעיות האתר ואופטימיזציה למנוע החיפוש: 5-10 שעות עבודה בממוצע. חקר מילות מפתח: 5 שעות כדי למצוא את מילות המפתח העיקריות  ו 30-60  דקות למילות מפתח נוספות לדפי האתר.  אופטימיזציה לכל דף באתר: 1-2 שעות עבודה. SMO: 2-3 שעות בחודש. בניית לינקים: 5-6 שעות בכל חודש לכל הפחות. המספרים משתנים בהתאם לגודל האתר.