קידום אתרים מתחיל בבחירת מילות מפתח.

בחירת מילות מפתח היא אחת השלבים הקריטיים ביותר בביצוע קידום אתרים והיא עשויה להשפיע על הצלחת התהליך כולו. בחירה נכונה של מילים משמעה אתר מקודם שנהנה מחשיפה גבוהה אל גולשים במנועי החיפוש ולכן גם מסיכויי הצלחה גבוהים יותר, ואילו בחירה שגויה של מילות מפתח עלולה להשיג את התוצאות ההפוכות.

בחירת מילת המפתח.

בחירת מילות מפתח הינה שלב קריטי וחיוני בטרם מתחיל קידום אתרים עבור אתר כלשהו, ולמעשה התהליך כולו מתבסס על אותן מילות מפתח וביטויי קידום, כך שמדובר בשלב התחלתי מכריע בחשיבותו.

הסיבה לכך היא שבמהלך קידום אתרים מתבצעות באתר מניפולציות שונות מבחינת התוכן, העיצוב והאווירה של האתר, ועל מנת לגרום להן להשיג את מטרת העל ולקדם את האתר בו הן מופיעות הן חייבות להיות מכוונות סביב רעיון מסוים, או במקרה של קידום אתרים סביב מילות מפתח, שתואמות את אופיו של העסק ואת המוצרים או השירות המוצעים בו.

על חשיבותן של מילות מפתח בתהליך קידום אתרים

מילות המפתח הן למעשה אותן מילים שנוגעות לתחום העיסוק של האתר, אותן עשוי להקליד הגולש כאשר הוא מחפש את בעלי העסקים הרלוונטיים עבורו. כלומר אם אתר מסויים עוסק בגלישת רוח, טבעי שמילות החיפוש שלו יהיו גלישת רוח, גלישת גלים, ספורט ימי וכן הלאה, וכך הוא יוכל להבטיח שהאתר שלו יופיע יחד עם האתרים המתחרים כאשר הלקוח הבא שלו יחפש אותו.

קידום אתרים – מאיפה מתחילים?

בתחילת התהליך של קידום אתרים חשוב להכין רשימה שלמה ומלאה של כל מילות המפתח האפשריות, הנושקות לתחום העיסוק של האתר בצורה ישירה או עקיפה. חשוב להשקיע בשלב זה עבודה רבה, שתשתלם בטווח הרחוק.

השלב הבא לאחר מכן הוא מיון של אותה רשימה של מילות מפתח על פי קטגוריות שונות שיאפשרו עבודה יסודית יותר, וכן סינון של כל המילים שאינן רלוונטיות לחיפוש. עבור כל מילת מפתח מתבצעת בדיקה של נפח החיפוש המתאים לה. ככל שישנו נפח חיפוש רב יותר עבור מילת חיפוש, המשמעות היא תעבורת גולשים רבה יותר סביב אותו נושא, ועל כן קידום אתרים סביב אותה מילת חיפוש יהיה קריטי יותר על מנת להביא להצלחת האתר.

במהלך קידום אתרים חשוב להכיר את המתחרים ולהבין האם הם פועלים על מילות חיפוש נוספות שעשויות להיות רלוונטיות, על מנת לייצר תחרות אמיתית ולהביא לכדי קידום אתרים יעיל. ניתן לראות כי עבור מילות חיפוש כלליות מאוד, כמו לדוגמא “חופשה”, ישנן תוצאות רבות יותר במנועי החיפוש, ועל כן התחרות של קידום אתרים גבוהה יותר, ואילו אם מדובר במילות חיפוש ממוקדות יותר, כמו עורך דין מסחרי בעכו, הרי שהתחרות מצומצמת יותר.