אופטימיזציה למנועי חיפוש – SEO

Search Engine Optimization, למה מתכוונים בביטוי?

ובכן, קידום במנועי חיפוש הוא אוסף שיטות לשיפור מעמדו של אתר אינטרנט במנועי החיפוש ובראשם גוגל, שהוא מנוע החיפוש הכי שימושי כיום באינטרנט. מנוע החיפוש מטפל בכל יום במאות מיליוני בקשות למציאת תוכן באתרי אינטרנט בכל שרתיו השונים. SEO מתמקד בעיקר באיתור מילות מפתח, החלפות קישורים, בניית קישורים, ביצוע אופטימיזציה של הדפים על ידי הכנסת תוכן איכותי ומתאים ועוד. כדי שגוגל יאתר את האתר שלכם ויציבו במקום אידיאלי, עליו להבין את שפת האתר שלך. כדי שהוא יעשה זאת, תתבצע אופטימיזציה של האתר, כלומר התאמת האתר לשפה של גוגל.

 

מהם סוגי האופטימיזציה SEO?

  • אופטימיזציה למבנה האתר. האתר יבנה בצורה כזו שיוכל למקד את מנועי חיפוש בדפים הנכונים.
  • אופטימיזציה (SEO) לתוכן האתר עבור מנועי חיפוש. האתר ייערך מחדש ויוכנסו אליו מילות מפתח וביטויים אותם אנו רוצים לקדם במנוע החיפוש. בדרך כלל שימוש במילים מסוימות שיביאו את האתר למצב אופטימאלי מול מנוע החיפוש.
  • אופטימיזציה (SEO) לקוד האתר עבור מנוע החיפוש. מחדירים את מונחי המפתח למקומות אסטרטגיים בקוד האתר, וכך משפרים את הקריאות של האתר עבור מנועי החיפוש והגולשים בו.
  • אופטימיזציה (SEO) על ידי החלפת קישורים עם אתרים מוסמכים איכותיים ורלוונטיים. ככל שרבים הקישורים האיכותיים באתרים שכנים המפנים אליך את אצבעם, כך עולה ערך האתר שלך בעיני מנוע החיפוש. אתרים הקשורים לתחומך ישימו קישורים באתר שלך, ואתה תפנה אליהם קישורים שלך. הילדים קוראים לזה “החלפות”.
  • הכנסת האתר שלך לאינדקסים,מנועי חיפוש ופורומים רלוונטיים. ככל שתעשה יותר גלים ברשת האינטרנט, כך יגיעו אליך יותר גולשים, לכן, כדאי מאוד להירשם למנועי החיפוש והאינדקסים המובילים, תוך אופטימיזציה של הנתונים המוגשים לפורטלים ולאתרים הללו. אנו מבינים כאן, שמלבד המימד האסתטי שיווקי אותו אנו רוצים להקנות לאתר, עלינו לבנות אותו בצורה נכונה שיתאים לקידומו, הן מבחינת תוכן ומבחינות נוספות.
  • משמעותו של SEO למעשה היא לדאוג כי כל הפרמטרים שיסייעו לנו באופטימיזציה של האתר ייבנו כבר בתחילת תהליך בנייתו. למשל, כבר בבסיס ? שם הדומיין יהיה קשור לתוכן האתר. או, שמות הקבצים באתר יהיו קשורים לתוכן הדפים.
  • כמו כן, חשוב שדפי האתר יכילו את מילות המילים והביטויים אותם אנו רוצים לקדם. בהמשך, לא יושבים בידיים שלובות ומזינים תוכן רלוונטי נוסף כל הזמן.
  • למדנו כי SEO חשוב ביותר לקידום האתר במנועי חיפוש, ומניסיון כדאי לפנות למקדמי אתרים מקצועיים שיסייעו לנו בכך, בעיקר בתחילת הדרך.