אופטימיזציה לבינג

מאז שמיקרוסופט השיקה את מנוע החיפוש שלה “בינג”, הנושא משך הרבה מאוד עניין וספקולציות מטעם קהילת קידום האתרים. מצד אחד, זה די הגיוני שכן בינג נועד להיות “שחקן מרכזי” בתחום מנועי החיפוש והוא צפוי לנגוס מהנתח של גוגל בשוק ומצד שני, זו לא הפעם הראשונה שמגיע “שחקן חדש” לזירת מנועי החיפוש. לכן, אולי הציפיות שבינג ישים סוף למונופול של גוגל, די מופרכות. עם זאת, בינג הוא מנוע חיפוש די שונה, וזה נאמר באופן חיובי, משאר מנועי החיפוש ובזה טמון כוחו העיקרי.

האם בינג באמת כ”כ שונה?

הרושם הראשוני שמקבלים כאשר ניגשים לbing.com  הוא שמדובר במנוע חיפוש שונה, הרקע הוא “חמוד” אך בטוח. היו הרבה מאוד מקרים של מנועי חיפוש אשר העמיסו  בגרפיקה החיצונית על מנת להסוות את אי הרלוונטיות של אלגוריתמי החיפוש שלהם. יחד עם זאת, כאשר אתה מקליד מונח לחיפוש, התוצאות שתקבל יפתיעו לטובה שכן תמצא אותם מאוד רלוונטיים.

התוצאות הרלוונטיות שתקבל הן בדיוק הסיבה אשר מדאיגה את מומחי קידום האתרים. התוצאות שתקבל תוך ביצוע חיפוש בבינג הן רלוונטיות אך הן שונות מאוד ממה שתקבל בגוגל. למעשה, לא משנה אם תחפש בגוגל או בבינג (או אם תיכנס לBINGLE, תוכל להשוות בין התוצאות זו לצד זו) תקבל קבוצת תוצאות רלוונטיות אך הן יהיו שונות אחת מהשנייה.

אחד הדברים המסקרנים ביותר עבור מומחי קידום האתרים, היא לדעת כיצד פועל אלגוריתם החיפוש של בינג. כמובן שהאלגוריתם של בינג שונה מזה של גוגל, מהסיבה הברורה שגם הקשת מונח ספציפי בשני מנועי החיפוש יוביל לתוצאות שונות. למעשה, השאלה האמיתית היא, מהם ההבדלים בין שני האלגוריתמים שהוא כה דראסטי אשר מחייב אתכם לבצע רה-אופטימיזציה של האתר עבור בינג.

מה צריך לעשות בכדי לבצע אופטימיזציה לאתר עבור בינג?

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לחכות. כרגע, מוקדם מדי בכדי לנבא מהם הצעדים, אם בכלל, הנדרשים בכדי לבצע אופטימיזציה עבור בינג. בנוסף, לא משנה כמה מבטיח בינג נראה, לא בטוח שהוא יהווה מתחרה חזק מול גוגל או שמא יהיה מדובר בכישלון נוסף של עוד מנוע חיפוש. כאשר יתברר שבינג אכן יהיה מתחרה ראוי לגוגל, אז יהיה הגיוני לבצע אופטימיזציה עבור האתר שלכם, ולכן עד שזמן זה יגיע, עדיף להמתין.

הקריטריונים שעוזרים להעלות בדירוג של בינג

מכיוון שהאלגוריתם חיפוש של בינג אינו ידוע לציבור, הספקולציות אשר עולות לגבי מה המשקל שמנוע החיפוש הזה נותן לכל דבר מתרחבות מדי יום. הרבה מאוד מומחים לקידום אתרים בודקים משוואות שונות ומנתחים תוצאות על מנת להבין מה נכון לעשות. מה שאין ספק לגביו הוא שלבינג יש יתרון משמעותי באספקת תוצאות רלוונטיות בזמן אמת. להלן מס’ קריטריונים אשר יש לגביהם סוג של תמימות דעים בקרב מומחי קידום האתרים:

  • קישורים נכנסים הם בעלי חשיבות פחותה לבינג.
  • התוכן חשוב יותר.
  • קישורי ספאם לא מועילים בבינג.
  • פקטורים על הדף חשובים מאוד בבינג מאשר בגוגל.
  • לבינג חשוב מאוד הסמכות השולטת באתר.
  • יח”צ חשוב פחות לבינג.
  • תוכן חדש, חשוב פחות לבינג.
  • בינג היא ידידותית יותר לתוכנת ה- flash.

    כרגע מוקדם מדי לנבא האם הקריטריונים שצוינו לעיל הם בעלי חשיבות מכרעת עבור בינג, אך העובדה שתוצאות החיפוש בבינג הן רלוונטיות, משמע שאלגוריתם החיפוש שלהם הוא מדויק. אולי התוצאות הרלוונטיות בבינג הן תוצר מהפתעת מנהלי האתרים אשר לא היו ערוכים מספיק לבינג. התוצאה היא, תוכן אותנטי בלי אף גימיק של קידום אתרים או ניפוח מלאכותי בדירוג. רק בעתיד נוכל לגלות האם מנהלי אתרים גילו כיצד לבצע אופטימיזציה עבור בינג.

מקור המאמר :

https://www.webconfs.com/bing-optimization-article-25.php