• וילונות אורגד
  וילונות אורגד
 • זיפיט
  זיפיט
 • פורטל משפטי
  פורטל משפטי
 • אופנוסנטר
  אופנוסנטר
 • איתן גורביץ
  איתן גורביץ
 • שלי לאון
  שלי לאון

ראשי » קידום אתרים » איך אפשר לדעת שקודמתם בצורה לא טובה

גרסת הדפסה

ישראל היא מעצמת קידום אתרים, ככל שהמודעות לקידום האתרים בקרב בעלי האתרים עולה, כך הזירה הולכת ופורחת. פעמים רבות ישראלים אשר ירדו לחו"ל מוצאים את עצמם מאוכזבים מחברות קידום אתרים מקומיות ונאלצים לחפש חברת קידום ישראלית. במקרים רבים זה קורה בגלל חוסר המקצועיות, הידע והבנת התחום מצד החברות האחרות. אף על פי שתחום קידום האתרים בארץ הוא איכותי, עדיין ניתן למצוא פה ושם מקדמי אתרים פרטיים שאינם יודעים בדיוק מה הם עושים -  או חברות הפועלות בתום לב בשיטות המזיקות לטווח הרחוק או הקרוב. הינה כמה גורמים לזיהוי עבודת קידום אתרים גרועה.


פוטר או הדר עמוס בקישורים פנימיים


יותר מידי אנשים חושבים שכל קישור, גם אם הוא מגיע מתוך האתר, הוא קישור מועיל לקידום אתרים. לכן ניתן לראות לפעמים הדרים או פוטרים עמוסים במילות מפתח מקושרות לחלקים שונים בתוך האתר. הדבר הוא אינו יותר מאשר קניבליזם וירטואלי מיותר. הסיכוי שאתר כזה יהיה בדף ראשון בגוגל הוא נמוך. גוגל לא סובלים הפניית קישורים מסוג זה בין אם זה בהדר או בין אם זה בפוטר. לא רק שזה מיותר וחסר תועלת, אלא שזה מזיק ומונע מהאתר להתקדם.


מחסור בתוכן


לא אחת הגיעו אלינו לקוחות אשר לא עודכן אצלם שום מאמר מאז יום הקמתו של האתר. לקוחות אלה לא הצליחו להתקדם בדירוג בגוגל. הם טענו שאינם מבינים מדוע הם צריכים תוכן אם כבר הכל מפורט באתר. לקוח אשר עבד עם חברה שלא דאגה לעדכן את האתר בתוכן, עבד ככל הנראה עם חברה חובבנית או חברה לא מקצועית. הדבר החשוב ביותר בקידום אתרים הוא תוכן. אי אפשר לקדם את האתר רק על ידי החלפת קישורים ורישום לאינדקסים. כאשר עכבישי גוגל מגיעים לאתר ומגלים שאין בו תוכן חדש, הם לא יתנו לו מיקום טוב יותר בדירוג במנוע החיפוש.


אי שימוש בכלי גוגל


בעת מפגש שאלנו לא אחת לקוח שאינו מרוצה מחברה אחרת האם האתר היה מחובר לכלי גוגל כמו גוגל אנליטיקס וכלי מנהל האתרים.  הלקוח טען שהאתר חובר רק לגוגל אנליטיקס. כששאלנו האם נבנתה לאתר מפת xml הוא לא ידע אל מה אנחנו מדברים.  מפת אתר וכלי מנהל האתרים הם אלמנטים בסיסים לקידום אתר. חברה שאינה עובדת עם כלים אלה, מזלזלת בלקוחותיה ומעגלת פינות, או כאמור, פשוט לא יודעת מה היא עושה.

תגובות למאמר
גרסת הדפסה
מאמרים נוספים הקשורים לנושא
למה לי קופירייטר? אם פעם שירותי קופירייטינג היו נחלתם של משרדי פרסום גדולים ועסקים עתירי תקציב, הרי שהיום בעידן האינטרנט קופירייטינג הפך למוצר "עממי" ונפוץ הרבה יותר. לא מעט בעלי אתרים , כאלה שבאמת מצפים למכור משהו באמצעותם, מוצאים עצמם שוכ...
בעלי עסקים או חברות הרוצים להבין את משמעות הקידום האתר לעסק ואיך תוכלו בעצם להרוויח מקידום האתר שלכם.
כאשר מדובר על קידום אתרים, יש מילה אחת שמובילה את כל התהליך – אופטימיזציה. מהי אופטימיזציה? מדובר למעשה על שיפור ומיקוד של התוכן שקיים באתר שלנו – על מנת שיעלה למעלה בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש השונים...
Matt Cutts Keynote at PubCon 2013
היום, אחד התחומים שהולכים ותופסים תאוצה רבה, הוא התחום של קידום אתרים. קידום אתרים הוא למע...
האם גוגל סורק קישורי NOFOLLOW
חברות או עסקים שמקדמים את האתר שלהם צריכים לדעת איך אנחנו מודדים הצלחה של קידום אתרים אורג...