• וילונות אורגד
  וילונות אורגד
 • זיפיט
  זיפיט
 • פורטל משפטי
  פורטל משפטי
 • אופנוסנטר
  אופנוסנטר
 • איתן גורביץ
  איתן גורביץ
 • שלי לאון
  שלי לאון

ראשי » קידום אתרים » איך אפשר לדעת שקודמתם בצורה לא טובה

גרסת הדפסה

ישראל היא מעצמת קידום אתרים, ככל שהמודעות לקידום האתרים בקרב בעלי האתרים עולה, כך הזירה הולכת ופורחת. פעמים רבות ישראלים אשר ירדו לחו"ל מוצאים את עצמם מאוכזבים מחברות קידום אתרים מקומיות ונאלצים לחפש חברת קידום ישראלית. במקרים רבים זה קורה בגלל חוסר המקצועיות, הידע והבנת התחום מצד החברות האחרות. אף על פי שתחום קידום האתרים בארץ הוא איכותי, עדיין ניתן למצוא פה ושם מקדמי אתרים פרטיים שאינם יודעים בדיוק מה הם עושים -  או חברות הפועלות בתום לב בשיטות המזיקות לטווח הרחוק או הקרוב. הינה כמה גורמים לזיהוי עבודת קידום אתרים גרועה.


פוטר או הדר עמוס בקישורים פנימיים


יותר מידי אנשים חושבים שכל קישור, גם אם הוא מגיע מתוך האתר, הוא קישור מועיל לקידום אתרים. לכן ניתן לראות לפעמים הדרים או פוטרים עמוסים במילות מפתח מקושרות לחלקים שונים בתוך האתר. הדבר הוא אינו יותר מאשר קניבליזם וירטואלי מיותר. הסיכוי שאתר כזה יהיה בדף ראשון בגוגל הוא נמוך. גוגל לא סובלים הפניית קישורים מסוג זה בין אם זה בהדר או בין אם זה בפוטר. לא רק שזה מיותר וחסר תועלת, אלא שזה מזיק ומונע מהאתר להתקדם.


מחסור בתוכן


לא אחת הגיעו אלינו לקוחות אשר לא עודכן אצלם שום מאמר מאז יום הקמתו של האתר. לקוחות אלה לא הצליחו להתקדם בדירוג בגוגל. הם טענו שאינם מבינים מדוע הם צריכים תוכן אם כבר הכל מפורט באתר. לקוח אשר עבד עם חברה שלא דאגה לעדכן את האתר בתוכן, עבד ככל הנראה עם חברה חובבנית או חברה לא מקצועית. הדבר החשוב ביותר בקידום אתרים הוא תוכן. אי אפשר לקדם את האתר רק על ידי החלפת קישורים ורישום לאינדקסים. כאשר עכבישי גוגל מגיעים לאתר ומגלים שאין בו תוכן חדש, הם לא יתנו לו מיקום טוב יותר בדירוג במנוע החיפוש.


אי שימוש בכלי גוגל


בעת מפגש שאלנו לא אחת לקוח שאינו מרוצה מחברה אחרת האם האתר היה מחובר לכלי גוגל כמו גוגל אנליטיקס וכלי מנהל האתרים.  הלקוח טען שהאתר חובר רק לגוגל אנליטיקס. כששאלנו האם נבנתה לאתר מפת xml הוא לא ידע אל מה אנחנו מדברים.  מפת אתר וכלי מנהל האתרים הם אלמנטים בסיסים לקידום אתר. חברה שאינה עובדת עם כלים אלה, מזלזלת בלקוחותיה ומעגלת פינות, או כאמור, פשוט לא יודעת מה היא עושה.

תגובות למאמר
גרסת הדפסה
מאמרים נוספים הקשורים לנושא
בימים אלו נכנסים לתוקף שינויים חדשים בגוגל. בקרוב התוצאות יהיה מדויקות יותר, ההתייחסות לטקסט העוגן תהיהשונה ויהיה הרבה יותר קל למצוא תמונות איכותית.
על מנת לבצע את עבודת הקידום על הצד הטוב ביותר, כל מקדם אתרים צריך לשמור על קשר עם אנשי גוגל, מעצבי ומתכנתי האתר, יועצי קידום ומנהלי המדיה החברתית.
ממשק החיפוש בתמונות של בינג
קידום אתרים מתחיל קודם כל ביחסי אנוש טובים, אמון, עזרה הדדית ועבודה מתוך אהבה לתחום ולא כד...
הבסיס לאתר טוב הוא תוכן איכותי ולינקים מאתרים בעלי סמכות. אך האם אפשר להתפשר על אחד מהם או...
איך בוחרים חברת קידום בשנת 2013
אם אתם רוצים לדעת מה חברות קידום אתרים עושות למענכם, או שאתם רוצים ללמוד איך לקדם אתר בעצמ...