• וילונות אורגד
  וילונות אורגד
 • זיפיט
  זיפיט
 • פורטל משפטי
  פורטל משפטי
 • אופנוסנטר
  אופנוסנטר
 • איתן גורביץ
  איתן גורביץ
 • שלי לאון
  שלי לאון

ראשי » קידום אתרים » דרכים לזיהוי אתרים טובים לפרסום מאמרים

גרסת הדפסה

כבר מזמן ידוע כי תוכן איכותי הוא אחד הגורמים המרכזיים לקידום מוצלח. ככל שלאתר יש יותר מאמרים איכותיים ושימושיים, כך גדלים סיכוייו לקבל נראות טובה יותר במנועי החיפוש. אירוח מאמרים באתר ופרסום מאמרים באתרים אחרים נחשבות גם הן לדרכים טובות לקידום אתרים. אך יש להיזהר כי אותם הכללים חלים על מאמרים אורחים כמו על קישורים. אם אתם עושים את העבודה באופן לא נכון -  עלול להיגרם נזק לאתר. ב SEOMOZ    פרסמו דרכים לזיהוי אתרים טובים לאירוח מאמרים.


רלוונטיות ואיכות האתר


כאשר אתם עומדים לפרסם מאמר אורח באתר כלשהו, חשוב לבדוק את אמינותו ואיכותו. אחרת הקישורים שתוציאו מהאתר יסבו לכם נזק במקרה והאתר נחשב לגרוע. למשל אתרים גרועים מעוררים חשד על כך שהקישורים בהם קנויים, ולכן האתר עלול להיענש על ידי גוגל. כמו כן האתר חייב להיות רלוונטי לנושא בו עוסק אתרכם.  אם אין ביניהם קשר תוכני, קישורים ומאמרים מאתר כזה יחשבו לחסרי תועלת במקרה הטוב ולמזיקים במקרה הרע. סימנים לזיהוי לאתר איכותי: אתר ידוע ומבוסס, נחשב לגורם סמכותי, מופעל על ידי מנהיג דעה, שייך לארגון מוכר ועוד.


סימנים למדיה חברתית


חפשו באתר את כפתור הלייק של פייסבוק או  את האפשרות להגיב בתוך האתר עצמו דרך הפייסבוק. סימני מדיה חברתית מוכיחים כי האתר הוא פעיל. התוכן בו לא נשאר בגבולות האתר, אלא מופץ ברשתות החברתיות ולכן יש בו פעילות ממשית. חשוב לפרסם תוכן באתר פעיל ולא באתר סטטי. סימני רשתות חברתיות מוכיחות כי מדובר באתר אמין.


 עריכת תוכן


קראו את הדפים הראשונים באתר. וודאו כי יש עורך מאחוריו. כי אם כל מאמר זוכה לפרסום באתר ללא קשר לאיכותו, אין כל טעם להשתמש בפלטפורמה שלו. במילים אחרות, אתר שלא עובר עריכה הוא חוות תוכן/ אתר ספאם. לכן ממש לא כדאי לפרסם מאמר באתר כזה, בדיוק כמו שלא כדאי לגור בבית עם שכנים רעים. אם זה אתר שנועד אך ורק למטרות SEO, בסופו של דבר הוא יסב לכם נזק. עוד דרך לזהות אתר לא איכותי היא על פי כמות קישורים. אם בכל שורה יש לינק אחרי כל כמה מילים -  מדובר בגורם ספאם בקנה מידה גדול.


 תדירות עדכון האתר


אין טעם לפרסם מאמר באתר שמתעדכן לעיתים רחוקות. אתר גדול צריך להתעדכן לפחות פעם ביותר. בלוג צריך להתעדכן לפחות פעמיים בשבוע. אם תפרסמו מאמר באתר שלא נחשב לרענן, התוכן שלכם, חדש ורלוונטי ככל שיהיה, לא יקבל את החשיפה המגיעה לו. פרסום מאמרים באתרים חלשים הוא בזבוז זמן מוחלט.

 

 

תגובות למאמר
גרסת הדפסה
מאמרים נוספים הקשורים לנושא
אומנם גוגל יישאר תמיד מנוע החיפוש הטוב ביותר, אבל בפייסבוק לא מתכוונים להישאר מאחור ובקרוב יבוצעו ברשת החברתית שיפורים משמעותיים במנוע החיפוש.
הפיתוחים האחרונים של גוגל לשנת 2012 ואיך פיתוחים אלא יכולים להשפיע אלינו
כמו בכל תחום אחר גם ב SEO ההתחלה היא קשה. אולם ניתן ליעל את העבודה ע"י בניית תכנית קידום, חקר הנושא לעומק והתנסות.
אחוז הנתישה הוא מאד חשוב להמשך תהליך קידום האתר שלכם ויש לו השפעות המיקום שלכם בעתיד.
הקשר בין UI לקידום אתרים
הפיתוחים האחרונים של גוגל לשנת 2012 סדרת סרטונים
כדי להגדיל את הכניסות לאתר, צריך לבצע מחקר מילות מפתח. קבלו כמה טיפים שיקלו עליכם בזמן העב...