• וילונות אורגד
  וילונות אורגד
 • זיפיט
  זיפיט
 • פורטל משפטי
  פורטל משפטי
 • אופנוסנטר
  אופנוסנטר
 • איתן גורביץ
  איתן גורביץ
 • שלי לאון
  שלי לאון

ראשי » קידום אתרים » איך להפוך אתר לידידותי יותר לגוגל

גרסת הדפסה

בעלי אתרים רבים סבורים שככל שאתר שלהם יהיה יותר מיוחד ויותר מרשים, כך הם ישיגו יותר לקוחות. מצד שני אחרים חושבים שאתר לא צריך להיות יותר מאשר כרטיס ביקור או אתר תדמית. במקרה זה, אין צד צודק אלא שני צדדים טועים. אתר צריך להיות כמה שיותר ידידותי למשתמש ולגוגל. אתרים מפוארים ומסובכים מידי הופכים להיות בלתי אפשריים למציאה בגוגל. למשל אנשים רבים מקימים אתרי פלאש. אתרים אלה נחשבים לאתרים היפים ביותר, אולם בעליהם לא מודעים לכך שגוגל לא קורא פלאש ולכן אי אפשר לקדם אותם.

 


הימנעו משימוש בפלאש


עוד טעות נפוצה היא להקים אתר המבוסס ברובו על תמונות. למשל אם חברה לייצור מטבחים תיצור אתר שמתפקד כגלריה, לא יהיה לו כל סיכוי להגיע למקום טוב בגוגל. החיפוש בגוגל מתבסס על טקסט כי אנשים מחפשים לפי מילות מפתח. אם אתם בכל זאת מעדיפים אתר עם תמונות רבות, הוסיפו תיאור לכל תמונה וגם Alt. במקביל חשוב להכניס תוכן איכותי לאתר. אם האתר שלכם מורכב מסרטוני וידאו, הכניסו טקס מתחת לכל סרטון והוסיפו טייטלים ודסקריפשנים.


רלוונטיות


זה נכון שצריך להתאים את החיפוש לגוגל, אולם גוגל משתדלים להפוך את החיפוש ליעיל למשתמש. לכך צריך לחשוב קודם כל על המשתמש ואחר כך  על מה שמתאים לגוגל. אם יש לכם עסק שנותן שירות באזור מסוים, אין לכם כל סיבה לקדם אותו על כל המדינה. לכן חשוב לרשום את האתר למפות גוגל. הכניסו את כתובת בית העסק, תכללו בכותרות האתר והתוכן את סוג העסק. למשל כשאנשים יחפשו פיצה בתל-אביב, גוגל יציג את העסק בדף החיפוש. לכן חשוב לקדם את העסק לא רק על המילה פיצה אלא גם על המילים פיצרייה בתל-אביב.


פקטורים מחוץ לאתר


כדי לקדם אתר צריך לעשות גם עבודה חיצונית. הקמת בלוגים והחלפת לינקים הן דרכים מצוינות. יחד עם זאת, אם הפכתם למומחים בתחומכם, כדאי לכם לכתוב מאמרים מקצועיים גם באתרים אחרים. כאשר תכתבו לאתרים אחרים הם יפנו מהמאמר לינק לאתר שלכם. למשל אם אתם בעסקי המזון, הכינו כתבה גדולה בנושא והציעו אותה לאתרים בתחום. בנוסף על תמעיטו בערכם של הרשתות החברתיות והפורומים.

תגובות למאמר
גרסת הדפסה
מאמרים נוספים הקשורים לנושא
שנחשב למעולה ומצוין, אם יודעים כיצד להשתמש בו.היום לשמחתכם, יש לכם מגוון רחב מאד של פלטפורמות, באמצעותן אתם יכולים לפרסם את האתר שלכם. שתי פלטפורמות שהן פופולאריות מאד לשימוש הן מצד אחד הפרסום המסורתי ברדיו, שעדיין נחשב לאפקטיבי, ומצד שני הפרסום בגוגל, באמצעות הכלי של גוגל אדוורדס.
אם אתם רוצים לשפר את מוצרי העסק והשירות, כדאי מאוד לספק ללקוחות אפשרות להשאיר פידבקים באתר ובמקומות נוספים.
כיצד לבצע אופטימיזציה עבור מנוע החיפוש הפופולארי ביותר בסין BAIDU, 10 עצות שימושיות
על ספאם, תוכן לא איכותי וטריקים זולים גוגל עלולים להעניש את האתר שלכם ואף להוציא אותו לגמר...
גוגל הופכים 132 אתרי מורשת בעולם לנגישים לסיור וירטואלי, ובקרוב מפות גוגל יוצגו בתלת ממד.
אם החלטתם לבנות אתר חדש, כדאי שתדעו שממש לא משתלם לבנות אותו בפלאש. התוכן שמופיע בפלאש הוא...
שימוש בגוגל אנליטיקס על מנת לאתר ולתקן דפי נחיתה גרועים: טיפים לזיהוי ולתיקון