• וילונות אורגד
    וילונות אורגד
  • זיפיט
    זיפיט
  • פורטל משפטי
    פורטל משפטי
  • אופנוסנטר
    אופנוסנטר
  • איתן גורביץ
    איתן גורביץ
  • שלי לאון
    שלי לאון

ראשי » קידום אתרים » בקרוב בפייסבוק: מנוע חיפוש משופר

גרסת הדפסה

פייסבוק מתכננים לשפר בקרוב את החיפוש ברשת החברתית באופן משמעותי. כך מדווח אתר BusinessWeek. בפייסבוק הבינו שהחיפוש ברשת החברתית הוא לא יעיל במיוחד משום שהוא לא עונה על כל צרכי המשתמשים. למעשה אנשים משתמשים לפעמים בגוגל כדי למצוא משהו בפייסבוק. אנשים משתמשים באופציית החיפוש בפייסבוק כדי למצוא אנשים, דפים וקבוצות, אולם החיפוש בפייסבוק כרגע רחוק מלהיות מנוע חיפוש תכליתי ומשוכלל.

 


שיפור החיפוש


בימים אלה כ 20 מתכנתים עובדים על שיפור החיפוש בפייסבוק. מטרתם היא להפוך את האתר לנוח יותר. המשתמשים יוכלו לחפש אחרי סטטוסים, מאמרים, סרטי וידאו ועוד מידע ברחבי הרשת עליו אנשים לחצו לייק. שיפוש החיפוש יועיל לפייסבוק בכמה דרכים; השיפור יעודד את הגולשים להשתמש יותר באופציה זו מכיוון שהתמורה תהיה חוויית משתמש טובה יותר. יחד עם זאת, השיפור יצור הזדמנות PPC   הרבה יותר משתלמת. למעשה פייסבוק יוכלו למכור מילות מפתח בקמפיינים אלו.


לא תהיה תחרות עם גוגל


אם כל הכבוד לרצון לשפר את מנוע החיפוש, פייסבוק לא צפויים להציב אתגר או להתחרות בשום אופן מול גוגל. גוגל השקיעו שנים רבות בפיתוח ומחקר. גוגל הפך להיות מנוע החיפוש היעיל והפופולארי מכולם, כך שאין סיכוי שפייסבוק יצליח להשיג אותו אם מייקרוסופט בעצמם לא הצליחו. היעילות במנוע החיפוש של גוגל תהיה בעיקר פנימית. על פי בדיקה שנעשתה בפברואר, בוצעו מאות מיליוני חיפושים בפייסבוק. השינוי צפוי להעלות את הרווחים של פייסבוק במאות מיליוני דולרים בשנה.


אופטימיזציה לחיפוש בפייסבוק


אחרי השינוי, לחברות ה SEO תהיה עבודה הרבה יותר רצינית לעשות. אם עד עכשיו מקדמי האתרים עשו אופטימיזציה למנועי חיפוש, הם יצטרכו לעשות אופטימיזציה גם לחיפוש בפייסבוק. בעלי החברות והמקדמים יצטרכו להיות הרבה יותר פעילים בפייסבוק. הם יצטרכו להשקיע יותר בגיוס לייקים. בסופו של דבר כל בעל עסק שלא טרח לפתוח לעצמו עד היום דף   פייסבוק, יבין עד כמה חיוני לעשות זאת. כאמור גוגל ופייסבוק הם שני כלים שצריך לבצע ביניהם קורלציה על מנת להביא למקסימום חשיפה באינטרנט. לאחר השינוי זה יהיה חשוב יותר מאי פעם.

 

תגובות למאמר
גרסת הדפסה
מאמרים נוספים הקשורים לנושא
איך גוגל מאנדקס דפים לא מקושרים
האתר שלכם קיבל עונש מגוגל והתדרדר כמה מקודמות בדירוג? עברתם על הכללים ואתם מצטערים על כך? זה הזמן לנקות את הספאם ולהגיש בקשה לבדיקה מחדש דרך כלי מנהל האתרים של גוגל.
יש לכם אתר אינטרנט ואתם רוצים לפשר את אחוז ההמרות של האתר שלכם יש דרכים לעשות זאת בוא נראה איך זה אפשרי.
האם חברות יחסי ציבור צריכים קידום אתרים לצורך הגדלת העסק שלכם.
עסקים קטנים - איך מנהלים תקציב פרסום נכון באינטרנט
החלפות קישורים בשנת 2013
מידיניות של גוגל לשנת 2012 מה גוגל באמת יודע עלינו והאם אח הגדול האמיתי הוא גוגל .