• וילונות אורגד
  וילונות אורגד
 • זיפיט
  זיפיט
 • פורטל משפטי
  פורטל משפטי
 • אופנוסנטר
  אופנוסנטר
 • איתן גורביץ
  איתן גורביץ
 • שלי לאון
  שלי לאון

ראשי » קידום אתרים » הדומיננטיות של ויקיפדיה בתוצאות החיפוש של גוגל

גרסת הדפסה

הסיכוי שתגיעו לערך של ויקיפדיה לאחר שתקלידו מילת מפתח הוא גדול מאוד. כולם חושבים שויקיפדיה השלטתה על גוגל ודחקה את חברות ה SEO  כלפי מטה. אתר Search Engine Land   דיווח לאחרונה כי המצב הוא לא כל כך "נורא" כמו שמתארים אותו. במסגרת מחקר שנערך, נבדקו 2000 מילות מפתח ייחודיות ורק ב 46% מהמקרים, ערך של ויקיפדיה הופיעה בדף הראשון. מדובר באחוז גדול אבל במקביל חשוב להבין שמדובר בפחות ממחצית מתוצאות החיפוש.


התפלגות השליטה של ויקיפדיה


במחקר השתמשו  ב 1000 מילים אינפורמטיביות ו 1000 מילים מתחומים שונים התברר כי למילים האינפורמטיבית יש יותר נראות. 60% למילים אינפורמטיביים ו 36% למילים מתחומים שונים. כאמור סך השליטה של ויקיפדיה מסתכם ב 46% הופעה בדף הראשון בגוגל. במחקר התברר שערכים של ויקיפדיה לא מופיעים בדף הראשון או השני ב 29% מהמקרים מכלל מהמילים שנבדקו במחקר. למרות שהמספרים הם יותר נמוכים מהמצופה, לויקיפדיה בכל זאת יש כח רב. כאשר ערך של ויקיפדיה מופיע בדף הראשון, בכ  65%  מהמקרים הערך מופיע בין שלושת תוצאות החיפוש הראשונות.


הבדל בין מילות מפתח


במחקר אחר שנערך על Google UK  התגלה שב 99% מהמקרים ויקיפדיה הופיעה בדף הראשון.  אבל חשוב לדעת שמילות המפתח שנבדקו  היו בנות מילה אחת ולכן המחקר הזה הוא לא ממש מייצג את המצב.  בכל מקרה, אם תחפשו מילים כמו אוזניות, או גלי רדיו רוב הסיכויים שתראו את ערך של ויקיפדיה בדף הראשון. אבל אם תקלידו מילים כמו "מי גילה את אמריקה" לא תראו ערך של ויקיפדיה שם.


לנצל את המצב


למרות השליטה של ויקיפדיה בגוגל, אפשר להסתכל על החצי המלא של הכוס. אפשר לנצל את המצב. אומנם בשנה האחרונה  התוכן הפך למלך וערך הלינקים ירד, ובכל זאת, צריך להשיג לינקים נכנסים לאתרים. לערכים של ויקיפדיה יש  PR  גבוה. לכן אם יש לכם יכולת לבנות ערך בויקיפדיה שהוא גם רלוונטי לכולם וגם אפשר להוציא ממנו קישור לאתר שלכם עשו זאת.  צרו תוכן איכותי וייחודי כך שמישהו יפנה לינק מערך ותיק של ויקיפדיה לאתרכם.

תגובות למאמר
גרסת הדפסה
מאמרים נוספים הקשורים לנושא
הטוויטר היא פלטרפורמה מצוינת לשימוש בכדי להגדיל תנועת גולשים לאתר. קבלו 11 טיפים ועצות שימושיות כיצד לעשות זאת
אם היתפתחות הדיגיטלית של הטלפונים הסלולרים ניתן היום לגלוש באינטרנט דרך הסלולרי האם אייפון יכול להשפיע על קידום אתרים
קידום אתרים לבד או בעזרת חברה מקצועית? כיום, כאשר החשיבות של קידום אתרים איננה מוטלת בספק וכל בעלי האתרים מעוניינים להתקדם, להתפרסם ולייצר לעצמם חשיפה גבוהה אל מול כמות גדולה של גולשים באמצעות קידום אתרים השאלה שעומדת על הפרק היא בעיקר כיצ...
סרגיי ברין, אחד ממייסדי גוגל, לא מרוצה מכך שמדינות כמו סין וחברות כמו פייסבוק ואפל מגבילות...
מדוע חשוב לבחור מעצב אתרים ידידותי לקידום אתרים ומהן 7 הטעויות הנפוצות שמעצבים עושים
מאט קאטס מסביר איך לתכנן אתר אינטרנט בצורה נכונה
מדריך להקמת קמפיין פרסום בפייסבוק. בואו ללמוד איך מקימים מסע פרסום בפייסבוק וכיצד מגדירים ...