• וילונות אורגד
  וילונות אורגד
 • זיפיט
  זיפיט
 • פורטל משפטי
  פורטל משפטי
 • אופנוסנטר
  אופנוסנטר
 • איתן גורביץ
  איתן גורביץ
 • שלי לאון
  שלי לאון

ראשי » קידום אתרים » איך מסבירים ללקוח שאי אפשר להתחייב למקום ראשון בגוגל

גרסת הדפסה

אחת השאלות השכיחות ביותר שלקוחות שואלים לפני שהם בוחרים חברת לקידום אתרים היא "האם אתה יכול להבטיח שאתר שלי יהיה במקום הראשון בגוגל?" מצד אחד השאלה הגיונית. מצד שני היא מעצבנת את מקדמי האתרים. הלקוח רוצה להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור האתר שלו, ומקום ראשון במנוע החיפוש הוא מה שכל בעל אתר חולם עליו. אבל מקדמי האתרים אינם עובדים מטעם גוגל, הם עובדים מול גוגל. בעקבות סיבה זו, אי אפשר להתחייב לאף לקוח למקום ראשון.

 


לבחור את המילים הנכונות


אז איך מסבירים ללקוח שאי אפשר להתחייב למקום ראשון?  הדבר הפשוט ביותר שאפשר לעשות הוא לשלוח את הלקוחות הפוטנציאליים לדף בגוגל העוסק בקידום אתרים. שם גוגל מציינים במפורש, שאף אחד לא יכול להתחייב למקום ראשון. כך תוכלו לומר שגוגל אומרים זאת בעצמם. אם למשל הלקוח הוא שרברב, כדאי לומר לו שהוא לא ירצה להיות במקום הראשון במילה שרברב, כי אז הוא יקבל טלפונים מכל המדינה. עדיף לו להיות מדורג גבוה במילה שרברב בתל-אביב או באזור בו הוא מספק שירות, כדי להגיע ללקוחות באזור בו הוא עובד. לכן השאלה על התחייבות למקום ראשון, נובעת לעיתים עקב הבנה לא נכונה.

יחס ההמרה חשוב יותר מהמיקום


אפשר להיות מדורג ראשון בקלות בביטויים כמו "שנה את הגדרות המדפסת שלי תוך כדי שימוש בפיירפוקס". זה ביטוי עם זנב מאוד ארוך ולא הרבה אנשים משתמשים בו. זאת בעצם הדרך היחידה להגיע למקום ראשון בוודאות. אם תבטיחו ללקוחות שלכם שעם ביטוי כזה הם יגיעו למקום ראשון, הם ישמחו מאוד, אבל לביטוי כזה אין יעילות בקידום האתר. הלקוחות לא יעצרו לחשוב אם אלה הם הביטויים איתם הם באמת רוצים להופיע בגוגל. עדיף להיות מדורג במקום 3-5 עבור ביטוי עם יחס המרה טוב, ביטוי שמגדיל את התנועה לאתר, מאשר מקום ראשון בביטוי שלא מוביל למכירות בכלל.

קודם לתכנן אחר כך לנצח


בכל מקרה לא כדאי למקד את הכל כדי להגיע למקום ראשון, במיוחד לא בביטוי חסר תועלת. כדאי לעשות חקר מילות מפתח ולבחור במילים שיעמדו במבחן הזמן ויגדילו את התנועה לאתר. תבנו אתר נכון, עם היררכיה נכונה, ואז תתמקדו במשימה להבאתו כמה שיותר גבוה במנוע החיפוש לפי מילות מפתח המתאימות לכם. תרגישו חופשי להפנות את הלקוחות לדף של גוגל העוסק בקידום אתרים, שם הם יכלו לראות שגוגל מדברים בדיוק על אותם הדברים.

תגובות למאמר
גרסת הדפסה
מאמרים נוספים הקשורים לנושא
כדי למתג, לפרסם ושווק את האתר ברשת יש לפנות למומחים בתחום. אחרת לא תצליחו להשיג את המטרות אליהן אתם שואפים להגיע.
אם אין לכם את הזמן לחקור בספריה, לגלוש בכל אתרי החדשות או לטייל בעולם, אפשר לעשות את כל הפעילויות הללו בלחיצת כפתור באמצעות כלי גוגל
פתחת דף פייסבוק עסקי? יופי. זה הזמן לבחור לעשות לו אופטימיזציה מלאה ומושקעת לא פחות מאופטימיזציה לאתר
תחום קידום האתרים הולך וגדל. יותר ויותר עסקים נכנסים לעניין הזה במלוא המרץ. בעלי העסקים הצ...
נמאס לכם לראות את המתחרים משתמשים בשם המותג שלכם כדי לפרסם הודעות ממומנות? את הבעיה הזו אפ...
בימים אלו נכנסים לתוקף שינויים חדשים בגוגל. בקרוב התוצאות יהיה מדויקות יותר, ההתייחסות לטק...
גורמים חשובים לקידום האתר בגוגל של 2012