• וילונות אורגד
  וילונות אורגד
 • זיפיט
  זיפיט
 • פורטל משפטי
  פורטל משפטי
 • אופנוסנטר
  אופנוסנטר
 • איתן גורביץ
  איתן גורביץ
 • שלי לאון
  שלי לאון

ראשי » קידום אתרים » איך לגרום לגוגל להאמין באתר שלנו?

גרסת הדפסה
איך לגרום לגוגל להאמין באתר שלנו?

למרות שמרבית מקדמי האתרים לא חושבים על קידום אתרים כתהליך של יצירת אמון, הרי שבסופו של דבר, גוגל מעריך את האתר שלנו לפי מספר רב של פרמטרים ואיתותים (סיגנלים). כאשר האתר שלנו משדר הרבה סיגנלים לא טובים, ערכו בעיני גוגל יורד. לעומת זאת, כאשר האתר שלנו משדר הרבה סיגנלים טובים, ערכו עולה והוא מופיע במיקומים גבוהים יותר.

 

סיגנלים שלילים


סיגנלים שלילים הם למעשה כל הפעולות שמאותות לגוגל שהאתר שלנו משתמש בשיטות קידום לא טבעיות. שיטות אלו כוללות שימוש צפוף מדי במילות מפתח בטקסט של האתר, יצירת אלפי קישורים ממקורות מפוקפקים, הצגת עמודים שונים למנועי חיפוש מאשר לגולשים וכו'.


בעוד חלק מן הפעולות השליליות לא מביאות בהכרח לענישה, ישנן מספר פעולות שנחשבות בעיני גוגל לטאבו, בעיקר קנייה של קישורים תמורת כסף והעתקת תכנים מאתרים אחרים. ענישה קלה יחסית ("סטירה") יכולה להוריד אתר ממקום ראשון למקום לא רלוונטי (מקום חמישים לדוגמה) ואילו ענישה חמורה יחסית יכולה להסיר את האתר מגוגל לצמיתות!


סיגנלים חיוביים


למרבה הצער, קשה יותר להגדיר סיגנלים חיובים וזאת מכיוון שקידום איכותי מורכב משיטות רבות ומגוונות שאין להן תמהיל קבוע בהכרח. למרות זאת, אם שוללים את הסיגנלים השלילים ומנסים למצוא את הסיגנל המשלים שלהם, אפשר לנסח מספר כללים שכנראה מעידים על אמינותו של אתר בעיני גוגל.


בראש ובראשונה, לאתר צריך להיות שם ברור ולא אוסף של מילות מפתח כמו "מנעולן בחדרה". שנית, חשוב לספק פרטי יצירת קשר מלאים ככל האפשר. מבחינת תוכן הדף, חשוב שהטקסט יהיה מקורי ומעניין כך שבני אדם ימצאו בו עניין ולא תיווצר אצל הקוראים תחושה שהטקסט נוצר רק כדי למלא נפח. מיותר לציין שאסור בתכלית האיסור להעתיק טקסטים מאתרים אחרים ללא קרדיט.


יצירת פרופיל קישורים טבעי היא משימה מורכבת יותר מכיוון שכל קישור שאנחנו יוצרים בעצמנו הוא למעשה לא טבעי. לכן, חשוב לא לפעול על פי תבניות ולהשתמש במגוון של מקורות כגון פורומים, מאמרים ובלוגים. גם סוג הקישור עצמו אסור שיהיה קבוע : עדיף לקשר לעמודים שונים באתר ולא רק לעמוד הבית ולהשתמש במגוון של טקסטים שונים לקישור עצמו. קישורים אלו נראים יותר טבעיים ומהווים בעצם סיגנל חיובי.


לקישורים מעמודים שנחשבים בעצמם לסמכות יש גם כן כוח רב, במיוחד אתרים ממשלתיים ואתרי אוניברסיטאות. אם ביכולתכם "לקבל" קישור מאתרים אלו בלי שייראו כמו ספאם, עשו זאת.


למצוא את האיזון


בסופו של יום, רוב מקדמי האתרים נעים על הקו הדק שבין ביצוע פעולות אתיות לחלוטין ובין ביצוע פעולות מעט יותר נועזות, בהתאם לרמת הסיכון שהם מוכנים לקחת. כאשר מדובר באתרים של לקוחות, בדרך כלל נלקחת רמת זהירות גבוהה הרבה יותר וחברה שלא שומרת על הכלל הזה, היא חברה שצריך להתרחק ממנה.

תגובות למאמר
גרסת הדפסה
מאמרים נוספים הקשורים לנושא
youtube הוא מנוע חיפוש השני בגודלו בעולם השייך לגוגל והוא תורם לקידום אתרים באופן משמעותי.
בעקבות אלגוריתם פינגווין, כוחם של הקישורים ירד וכוחו של התוכן עלה. אך האם בקרוב לא יהיה צורך להחליף קישורים עם אתרים אחרים בכלל?
מיתוג אישי באינטרנט: בשנים האחרונות הפשע בישראל עלה, הרבה אנשים הסתבכו עם החוק כגון: ראש ממשלת ישראל לשעבר : אהוד אולמרט ושרים רבים ישבו בבית הסוהר. מה שנוצר באינטרנט כשמקישים את שמות אותם האנשים בגוגל מקבלים שהם עשו עברות חמורות והם קרימינ...
כדי לשפר את תדמית תחום קידום האתרים ולגרום לאנשים להבין מה בדיוק עושות חברות ה SEO, מקדמי ...
בימים אלו נכנסים לתוקף שינויים חדשים בגוגל. בקרוב התוצאות יהיה מדויקות יותר, ההתייחסות לטק...
כדי לשווק את העסק בצורה הטובה ביותר, צריך קודם כל להבין מה הלקוח צריך ואחר כך לפנות אליו ב...
כדי להגדיל את תנועת הגולשים לאתר, צריך להפוך לגורם סמכותי בתחום העסק שלכם, לנסות לתפוס את ...