• וילונות אורגד
  וילונות אורגד
 • זיפיט
  זיפיט
 • פורטל משפטי
  פורטל משפטי
 • אופנוסנטר
  אופנוסנטר
 • איתן גורביץ
  איתן גורביץ
 • שלי לאון
  שלי לאון

ראשי » קידום ממומן » קידום אתרים - על מה כולם מדברים?

גרסת הדפסה
קידום אתרים - על מה כולם מדברים?

בזמן האחרון, המאופיין בשלטון אינטרנטי שאינו מוטל בספק, בכל מקום ובכל פינה נשמע הביטוי קידום אתרים אך את החשיבות העצומה שלו ואת הדרך להשיגו, אנחנו לא תמיד מכירים.  מהו בדיוק קידום אתרים ומי זקוק לו?

קידום אתרים הוא למעשה מספר פעולות שניתן לבצע באתר כלשהו, ללא קשר לגודלו או לתחום פעילותו, על מנת לקדם אותו באינטרנט ולהביא אותו למקום גבוה בתוצאות החיפוש האורגניות של מנועי החיפוש ובעיקר של גוגל, המתבצעות סביב ביטויי המפתח של תחום העיסוק שלו. לדוגמא: אם אני בעלת אתר בנושא תיקון מדיחי כלים, הרי שבעזרת קידום אתרים המבוסס על מילות המפתח של תחום הפעילות שלי אוכל לוודא כי כל גולש המקיש במנועי החיפוש את הביטוי "טכנאי מדיח" יגיע אלי.

בעזרת קידום אתרים ניתן להביא את האתר למצב של חשיפה גבוהה שמביאה לכניסות גבוהות של גולשים וכך גם להגדיל את סיכויי האתר להיות מצליח, הן תדמיתית והן כלכלית.

במילים אחרות, כיום קידום אתרים הוא הפעולה החיונית ביותר שאתר חייב לבצע על מנת לבלוט מול מתחריו, להשיג קהל יעד חדש ולהתבסס בעולם האינטרנט לאורך זמן. עבור אתרים שמעוניינים להצליח ולהתקדם, מיקום גבוה במנועי החיפוש ובראשם בגוגל, מהווה כרטיס כניסה לזירת המשחק הרצינית ביותר, והוא המוקד של התחרות סביבה מתבצע קידום אתרים הלכה למעשה.

תהליך קידום אתרים עבור מי שבונה אתר, ומשקיע בעיצוב מרהיב, בחיפוש דומיין, באחסון האתר, בכתיבת התכנים וכן הלאה, נדמה כי סוף הדרך מגיע כאשר האתר עולה לאוויר, וכעת אפשר לנוח ולחכות שהגולשים יגיעו. אך למעשה קידום אתרים איכותי הוא תהליך ארוך ומורכב שדורש סבלנות רבה, ואורך מספר חודשים, ובכל מקרה מחייב השקעה לכל אורך הדרך. התהליך עצמו של קידום אתרים מתחיל בביצוע עבודת שטח יסודית, חיפוש של מילות המפתח הרלוונטיות, היכרות עם קהל היעד ועם השפה השיווקית אותה הוא דובר, התמצאות בסביבה העסקית של האתר, היכרות עם המתחרים שלו על יתרונותיהם וחסרונותיהם השונים שתורמת ליכולת הדגשת האתר עצמו, וכן אפיון איכותי של העסק עצמו ושל הצרכים הנוכחיים והעתידיים שלו.

במהלך קידום אתרים הולכת ונרקמת אסטרטגיית שיווק מקיפה בהתאם לכלל הנתונים שנאספו במהלך התחקיר, ומתבצעת הזנה של תכנים באתר ושיפור של התכנים הקיימים, וכך בעזרת הניתוח המעמיק והקפדה על עמידה בכללים שקובע מנוע החיפוש, מתרחש קידום אתרים איכותי.

לעיתים גם נוסף על כך קמפיין של הוספת קישורים, רישום למנוע חיפוש והפצה של חומר שיווקי, וכן הלאה.

בעזרת קידום אתרים איכותי יכול בעל האתר להבטיח לעצמו כי הגולש שמחפש אחר ביטוי כלשהו או מילת חיפוש הקרובה לתחום העיסוק של האתר, יגיע אליו ללא כל קושי.

תגובות למאמר
גרסת הדפסה
מאמרים נוספים הקשורים לנושא
קידום אתרים זה תחום שבמשך השנים האחרונות הולך ומתפתח. קידום אתרים זה למעשה שיווק האתר שלנו ברשת האינטרנט. קידום אתרים בגוגל מהווה למעשה את עיקר העשייה בתחום של קידום האתרים. כאשר אנחנו באים לקדם אתר חשוב שעשה זאת עם תכנון ועם הרבה השקעה. גוגל הוא למעשה מנוע החיפוש הגדול ביותר באינטרנט. אם אנחנו רוצים לקדם את האתר שלנו גוגל זה המקום בשבילנו.
[caption id="attachment_50" align="aligncenter" width="420" caption="האם קידום בגוגל משתלם "][/caption] סקר MIT שפורסם אתמול גילה כי מנוע החיפוש גוגל הוא האתר הפופולארי ביותר בקרב הגולשים בארץ. מה שאומר שקידום בגוגל חשוב לנו מאוד כעסק או ...
עולם האינטרנט פתח בפני חברות רבות את האפשרות לגייס לקוחות חדשים בקלות וביעילות גדולה הרבה יותר מבעבר. הסיבה נעוצה בכך שהלקוחות מגיעים אל החברה בשנים האחרונות דרך מרחב האינטרנט. למעשה, הלקוחות הפכו לגולשי אינטרנט שמעבירים זמן רב בשיטוט בין אתרים שונים. המגמה הזו הביאה לכך שכעת המלחמה היא בעיקר על תשומת הלב והזמן של הגולש הפשוט.
אם יש לכם אתר חדשותי, כדאי לכם לקדם אותו לא רק דרך החיפוש הרגיל בגוגל אלא גם באמצעות חדשות...
יתרונות וחסרונות בפרסום בפייסבוק
הפייסבוק גדל באופן משמעותי בשנים האחרונות כמעט לכל עסק בישראל קיים דף עסקי בפייסבוק זוה מד...
כיום, כשאני עובד בחברת ויביט כמקדם אתרים, אני יכול להשוות עבודה זו כאל אומנות. למה אומנות...