• וילונות אורגד
  וילונות אורגד
 • זיפיט
  זיפיט
 • פורטל משפטי
  פורטל משפטי
 • אופנוסנטר
  אופנוסנטר
 • איתן גורביץ
  איתן גורביץ
 • שלי לאון
  שלי לאון

ראשי » קידום ממומן » קידום אתרים - על מה כולם מדברים?

גרסת הדפסה
קידום אתרים - על מה כולם מדברים?

בזמן האחרון, המאופיין בשלטון אינטרנטי שאינו מוטל בספק, בכל מקום ובכל פינה נשמע הביטוי קידום אתרים אך את החשיבות העצומה שלו ואת הדרך להשיגו, אנחנו לא תמיד מכירים.  מהו בדיוק קידום אתרים ומי זקוק לו?

קידום אתרים הוא למעשה מספר פעולות שניתן לבצע באתר כלשהו, ללא קשר לגודלו או לתחום פעילותו, על מנת לקדם אותו באינטרנט ולהביא אותו למקום גבוה בתוצאות החיפוש האורגניות של מנועי החיפוש ובעיקר של גוגל, המתבצעות סביב ביטויי המפתח של תחום העיסוק שלו. לדוגמא: אם אני בעלת אתר בנושא תיקון מדיחי כלים, הרי שבעזרת קידום אתרים המבוסס על מילות המפתח של תחום הפעילות שלי אוכל לוודא כי כל גולש המקיש במנועי החיפוש את הביטוי "טכנאי מדיח" יגיע אלי.

בעזרת קידום אתרים ניתן להביא את האתר למצב של חשיפה גבוהה שמביאה לכניסות גבוהות של גולשים וכך גם להגדיל את סיכויי האתר להיות מצליח, הן תדמיתית והן כלכלית.

במילים אחרות, כיום קידום אתרים הוא הפעולה החיונית ביותר שאתר חייב לבצע על מנת לבלוט מול מתחריו, להשיג קהל יעד חדש ולהתבסס בעולם האינטרנט לאורך זמן. עבור אתרים שמעוניינים להצליח ולהתקדם, מיקום גבוה במנועי החיפוש ובראשם בגוגל, מהווה כרטיס כניסה לזירת המשחק הרצינית ביותר, והוא המוקד של התחרות סביבה מתבצע קידום אתרים הלכה למעשה.

תהליך קידום אתרים עבור מי שבונה אתר, ומשקיע בעיצוב מרהיב, בחיפוש דומיין, באחסון האתר, בכתיבת התכנים וכן הלאה, נדמה כי סוף הדרך מגיע כאשר האתר עולה לאוויר, וכעת אפשר לנוח ולחכות שהגולשים יגיעו. אך למעשה קידום אתרים איכותי הוא תהליך ארוך ומורכב שדורש סבלנות רבה, ואורך מספר חודשים, ובכל מקרה מחייב השקעה לכל אורך הדרך. התהליך עצמו של קידום אתרים מתחיל בביצוע עבודת שטח יסודית, חיפוש של מילות המפתח הרלוונטיות, היכרות עם קהל היעד ועם השפה השיווקית אותה הוא דובר, התמצאות בסביבה העסקית של האתר, היכרות עם המתחרים שלו על יתרונותיהם וחסרונותיהם השונים שתורמת ליכולת הדגשת האתר עצמו, וכן אפיון איכותי של העסק עצמו ושל הצרכים הנוכחיים והעתידיים שלו.

במהלך קידום אתרים הולכת ונרקמת אסטרטגיית שיווק מקיפה בהתאם לכלל הנתונים שנאספו במהלך התחקיר, ומתבצעת הזנה של תכנים באתר ושיפור של התכנים הקיימים, וכך בעזרת הניתוח המעמיק והקפדה על עמידה בכללים שקובע מנוע החיפוש, מתרחש קידום אתרים איכותי.

לעיתים גם נוסף על כך קמפיין של הוספת קישורים, רישום למנוע חיפוש והפצה של חומר שיווקי, וכן הלאה.

בעזרת קידום אתרים איכותי יכול בעל האתר להבטיח לעצמו כי הגולש שמחפש אחר ביטוי כלשהו או מילת חיפוש הקרובה לתחום העיסוק של האתר, יגיע אליו ללא כל קושי.

תגובות למאמר
גרסת הדפסה
מאמרים נוספים הקשורים לנושא
אם אתם מצבי שיער, יכול להיות שאתם מתלבטים האם אתם צריכים אתר עבור העסק שלכם, ויותר מכך - האם יש לכם צורך בשירות של קידום אתרים למעצבי שיער? התשובה היא פשוטה מאד - בהחלט! בניית אתרים וגם קידום אתרים למעצבי שיער, הפכו להיות משהו שהיום כל מעצב שיער חייב לעצמו.
אופטימיזציה למנועי חיפוש למה מתכוונים בביטוי אופטימיזציה של אתר? ובכן, קידום אתרים במנועי חיפוש הוא אוסף שיטות לשיפור מעמדו של אתר אינטרנט במנועי החיפוש ובראשם גוגל. גוגל הוא מנוע החיפוש הכי שימושי כיום באינטרנט. מנוע החיפוש מטפל בכל יום ...
קידום אתרים לבד או בעזרת חברה מקצועית? כיום, כאשר החשיבות של קידום אתרים איננה מוטלת בספק וכל בעלי האתרים מעוניינים להתקדם, להתפרסם ולייצר לעצמם חשיפה גבוהה אל מול כמות גדולה של גולשים באמצעות קידום אתרים השאלה שעומדת על הפרק היא בעיקר כיצ...
גוגל אנליטיקס הוא אחד הכלים היעילים ביותר לניתוח אתר. בעזרתו תוכלו לדעת אם אתם עובדים נכון...
עידכונים בגוגל לחודש מאי 2012
קידום אתרים מתחיל קודם כל ביחסי אנוש טובים, אמון, עזרה הדדית ועבודה מתוך אהבה לתחום ולא כד...
בחירת מילות מפתח נכונות הן הבסיס להצלחת כל קמפיין לקידום אתרים, טיפים ועצות שימושיות כיצד ...